Orange, Neostrada Fiber - "super" promocja?


(Tomi915) #1

Cześć. Pod koniec lutego kończy mi się umowa na telefon i Neostradę Fiber 40 + router DGT. Obecnie płaciłem 110zł. Stacjonarnego używałem...2-3 razy w ROKU. Mam go, bo czasem infolinia 0800 i szkoda zrezygnować za 10zł mniej płacenia (doliczą koszty utrzymania linii). Jestem ich abonentem od zawsze...

 

    Dzwoni miły pan i proponuje mi umowę na 24 miechy, Fiber 80 (bo już 40 nie ma), router Livebox 3.0 i stacjonarny z rozmowami na stacjonarne za free, komórki 28gr. Całość 99zł. Fajnie ale...ja stacjonarnego nie używam, a po latach testów z ich technikami moje łącze wytrzymuje 40-42 mb/s a potem zrywa co chwilę. Druga jego propo po tylu latach lojalki, to przedłużenie także o 24m samej Fiber (tel. zostaje jak jest) ale zamiast obecnej 40, dostanę 80, cena....BEZ ZMIAN do obecnej. Niby 2 razy szybciej, tylko, że ja tego Z ICH (jakość łącz itp.) winy nie będę mógł wykorzystać :confused:

 

Szybkie łącze mieć muszę, zmiana operatora odpada, umowę nową muszę, tylko jak wywalczyć korzystniejsze warunki ?  Nie chcę zostać z 1 opcją czyli darmowe stacjonarne, tanie komórki i Fiber 80, bo KONKRETNIE dla mojej osoby to TYLKO zysk 10zł miesięcznie (stacjonarnego nie używam, szybsza Fiber nie "pójdzie), a wiążę się na kolejne 24 miechy :confused: TO wszystko tłumaczyłem miłemu panu licząc, że może z ceny zejdą traktując klienta indywidualnie, a nie tabelkami promocji dla wszystkich. Odmówiłem, kolejna rozmowa w środę...


(tomeeek64) #2

Próbowałeś złożyć wypowiedzenie z usług Orange wraz z zakończeniem trwania obecnej umowy? Prawdopodobnie wtedy dostałbyś dużo korzystniejsze oferty.


(foni78) #3

potwierdzam poczekaj oni na 100% beda dzwinic  i za kazdym razem beda lepsze warunki do tego negocjuj  mow że to Ci niepotrzebne  że nie korzystasz  a płacisz itd.  albo że konkurencja daje  Ci lepsze warunki za ta cena  lub mniejszą . Najlepiej rozwiazać umowe  i czekać na tel. od działu  utrzymania klienta  też zadzwonia  wtedy możesz dużo zyskac  ale zawsze się targuj !!


(roobal) #4

Sprawdź jakie są promocje dla nowych klientów, bo często promocje dla nowych klientów są korzystniejsze i jeśli masz taką możliwość, rozwiąż umowę i niech umowę podpisze inna osoba z Tobą mieszkająca (w wielu przypadkach po zerwaniu umowy trzeba odczekać 3 miesiące, aby traktowali Cię jako nowego klienta). Możesz też zastosować zagranie czysto pokerowe, czyli tzw. blef, mówisz że rezygnujesz i liczysz na to, że zejdą z ceny. Jeśli w twojej miejscowości jest konkurencja (choć jeśli piszesz, że zmiana operatora nie wchodzi w grę, domyślam się, że konkurencji brak), to blef z lepszą ofertą może przejść. Ogólnie łacza adsl są droższe, niż np. łącza HFC ja np. za 15Mb/s płacę 25zł, gdy korzystałem z adsl za 1Mb/s płaciłem 49zł.