Orange, Neostrada Fiber - "super" promocja?

Cześć. Pod koniec lutego kończy mi się umowa na telefon i Neostradę Fiber 40 + router DGT. Obecnie płaciłem 110zł. Stacjonarnego używałem…2-3 razy w ROKU. Mam go, bo czasem infolinia 0800 i szkoda zrezygnować za 10zł mniej płacenia (doliczą koszty utrzymania linii). Jestem ich abonentem od zawsze…

 

    Dzwoni miły pan i proponuje mi umowę na 24 miechy, Fiber 80 (bo już 40 nie ma), router Livebox 3.0 i stacjonarny z rozmowami na stacjonarne za free, komórki 28gr. Całość 99zł. Fajnie ale…ja stacjonarnego nie używam, a po latach testów z ich technikami moje łącze wytrzymuje 40-42 mb/s a potem zrywa co chwilę. Druga jego propo po tylu latach lojalki, to przedłużenie także o 24m samej Fiber (tel. zostaje jak jest) ale zamiast obecnej 40, dostanę 80, cena…BEZ ZMIAN do obecnej. Niby 2 razy szybciej, tylko, że ja tego Z ICH (jakość łącz itp.) winy nie będę mógł wykorzystać :confused:

 

Szybkie łącze mieć muszę, zmiana operatora odpada, umowę nową muszę, tylko jak wywalczyć korzystniejsze warunki ?  Nie chcę zostać z 1 opcją czyli darmowe stacjonarne, tanie komórki i Fiber 80, bo KONKRETNIE dla mojej osoby to TYLKO zysk 10zł miesięcznie (stacjonarnego nie używam, szybsza Fiber nie "pójdzie), a wiążę się na kolejne 24 miechy :confused: TO wszystko tłumaczyłem miłemu panu licząc, że może z ceny zejdą traktując klienta indywidualnie, a nie tabelkami promocji dla wszystkich. Odmówiłem, kolejna rozmowa w środę…

Próbowałeś złożyć wypowiedzenie z usług Orange wraz z zakończeniem trwania obecnej umowy? Prawdopodobnie wtedy dostałbyś dużo korzystniejsze oferty.

potwierdzam poczekaj oni na 100% beda dzwinic  i za kazdym razem beda lepsze warunki do tego negocjuj  mow że to Ci niepotrzebne  że nie korzystasz  a płacisz itd.  albo że konkurencja daje  Ci lepsze warunki za ta cena  lub mniejszą . Najlepiej rozwiazać umowe  i czekać na tel. od działu  utrzymania klienta  też zadzwonia  wtedy możesz dużo zyskac  ale zawsze się targuj !!

Sprawdź jakie są promocje dla nowych klientów, bo często promocje dla nowych klientów są korzystniejsze i jeśli masz taką możliwość, rozwiąż umowę i niech umowę podpisze inna osoba z Tobą mieszkająca (w wielu przypadkach po zerwaniu umowy trzeba odczekać 3 miesiące, aby traktowali Cię jako nowego klienta). Możesz też zastosować zagranie czysto pokerowe, czyli tzw. blef, mówisz że rezygnujesz i liczysz na to, że zejdą z ceny. Jeśli w twojej miejscowości jest konkurencja (choć jeśli piszesz, że zmiana operatora nie wchodzi w grę, domyślam się, że konkurencji brak), to blef z lepszą ofertą może przejść. Ogólnie łacza adsl są droższe, niż np. łącza HFC ja np. za 15Mb/s płacę 25zł, gdy korzystałem z adsl za 1Mb/s płaciłem 49zł.