Orange nie może dodzwonić się do Play

Hej,

Mam mały problem z nowym telefonem… Kupiłem sobie ostatnio Xperia 10 i do niej starter playfresh… ’

Z wychodzącymi numerami wszystko jest ok. Ale gdy dzwoni do mnie numer z orange (na którym bardzo mi zależy) nie żadnego sygnału… Jak by był zajęty telefon ale tak nie jest… Przekładałem kartę bo my myślałem ze to jest jej problem do innego telefonu i 2 osoba może się do mnie bez problemu dodzwonić…Najwidoczniej jest problem z xperia… i nie wiem co teraz zrobić… Serwis? a może coś w ustawieniach jest przestawione…

Proszę o jakieś rady.

Heh, ja miałem dokładnie odwrotnie - gdy dzwoniłem na Orange to czasem twierdził żę jest niedostępny lub nie ma takiego numeru. Doposałem +48 do numeru telefonu i problem zniknął. Więc albo osoba dzwoniąca albo Ty niech to zrobi.

Czy to jest tylko jeden numer czy cała sieć? Czy masz tam zainstalowana aplikacje typu Blacklist? Ewentualna aktualizacja systemu do nowszego Androida?

nigdy nie miałem wcześnij problemów play-orange i odwrotnie… Tylko z 1 numerem jest problem… +48 nie pomogło… nie mam żadnej blacklisty… zobaczę może jest dostępna jakaś aktualizacja androida na sony

Włóż kartę do innego telefonu i zobacz. Jeśli sygnał dojdzie to zaktualizuj tego Andka, albo wgraj na nowo.

Pisze mi, że mam najnowszą wersję… No to wgram jeszcze raz i zobaczę czy pomogło… Dziwy problem…

Z nowymi telefonami tak czasami bywa, gdy na liście kontaktów dany klient jest wpisany dwa lub trzy razy. Sprawdź kontakty w telefonie.

Miałem kiedyś popisane nawet 4x, po eksporcie z Nokii, ale nie było problemów. Telefon tylko identyfikuje numer i wyświetla kontakt taki jaki znajdzie albo nr tel. Nie powinno to mieć wpływu.

Masz rację, ale nie do końca. Przypisz do kontaktu zdjęcie, adres, adres email, czy inne dane - wtedy stwierdzisz że telefon głupieje. I taka może być przyczyna.

ponowna instalacja androida pomogła dzięki za pomoc.