Orange Pantera - Jak to jest z tymi SMSami?

Mam Orange Mix Panterę 59 i tam jest 150 minut wymiennych na 300 sms. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega? Nie są to oni darmowe, ani coś po za kwotą abonamentu.

Miałem problemy z tym darmowym transferem, bo chcieli mnie w banana zrobić, bo nie aktywowali mi tego, ale zainterweniowałem i już jest ok. W tej sprawie tez dzwoniłem do nich, ale tamten facet tak to tłumaczył, że nic nie zrozumiałem.

W mojej 8 letniej karierze w Orange (dawniej jak wiadomo Idea) nigdy nie spotkałem takiego dennego planu taryfowego. Szczerze powiem, że zwykły Orange Mix był lepszy, ale zmieniłem na Panterę ze względu na tego darmowego neta, ale wygląda na to że nie warto było. Nawet pakiet SMS nie jest pakietem, bo chyba jest koło 50 SMS za ileś tam i sie co miesiąc zwiększa, a było 600sms za 6 zł…

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co tam chodzi?

No proste, masz 150 minut lub 300 SMSów za darmo. Jeżeli zużyjesz 300 SMSów to nie masz darmowych minut i na odwrót (jak przegadasz 150 darmowych minut to nie masz 300 darmowych SMSów).

A korzystasz z tej taryfy? Na początku tez tak myślałem, ale właśnie tak nie jest i konsultant upierał się że to inaczej jest, że to NIE jest DARMOWE, tylko są to jakieś limity, po których więcej się płaci lub mniej(?).

Ja używam Orange Mix z taryfą Pelikan i mam do wyboru 100MB transferu lub 30 MMS (ot taki bonus dorzucili). I uwierz mi, gdyby transfer nie był darmowy, to już bym wybulił całą kasę… to nie jest tak, że płaci się mniej, po prostu masz pakiet darmowych rzeczy do wykorzystania, które raczej przepadają jak nie wykorzystasz.

Tyle tylko, że w przypadku tych nowych taryf z tymi SMSami i rozmowami to tak jest, że od początku nie masz ich wszystkich miesięcznie tylko np. w pierwszym miesiącu masz 20 SMSów, w następnym masz 30, i tak dalej aż dojdzie do tych 60 (czy jakoś tak, w każdym razie to było to, co mi mówili zarówno przez infolinię oraz w salonie).

Tylko chodzi o to, że ja w ogóle w kwocie abonamentu nie mam nic darmowego oprócz tego internetu.

teraz mam na koncie 0,07zł i smsa nie mogę wysłać.

Owszem pakiet mogę sobie zamówić, ale za to jest doliczana jakaś kwota do faktury.