Orange Pi Plus i uruchamianie z karty SD

Witam wszystkich. 

Zwracam się z pytaniem do wszystkich miłośników mini komputerków (a wiem, że takich w naszym gronie brakuje) o bootowanie Orange Pi Plus. Ostatnio zakupiłem ten wynalazek, pobrałem OMV (dzięki robocie naszego kolegi Cyryllo), wgrałem na kartę i oto co następuje:

  • czasami po uruchomieniu załaduje się OMV

  • czasami załaduje się jakiś chiński wynalazek, który przypomina Androida, ale będę szczery nie wiem co to jest gdyż chiński nie jest moją mocną stroną. Kolorowy ekran z kilkoma ikonkami na dole i groźnie wyglądającymi krzakami 

  • czasami nic się nie załaduje i mam tylko pikne logo Allwinner coś tam coś tam

Ostatnia sytuacja występuje najrzadziej. Najbardziej wkurza mnie ten “Android”. Biosu tu nie ma żeby wybrać skąd bootować system :slight_smile: Żadnych zworek ani przełączników również się nie dopatrzyłem :slight_smile: Czy coś można z tym zrobić??? Nie chcę tego badziewa, a strasznie mi przeszkadza, bo to mija się z celem kiedy robię reboot na OMV, a uruchamia mi się coś innego i potem stoję i wyciągam zasilanie X razy, żeby uruchomiło mi się to co ja chcę :slight_smile:

Znam ten problem. Ale nie miałem czasu nad nim siąść. Sprawdź to co ci w PW napisałem.