Orange Reyo - cichy dzwięk ze słuchawek

Witam!

Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem w/w telefonu. Ogólnie jestem z niego zadowolony, poza jednym mankamentem: dźwięk na słuchawkach jest za cichy. I nie ma znaczenia czy są to słuchawki dodane do pudełka, czy jakiekolwiek inne, wszystkie działają tak samo cicho. I tu moje pytanie: czy jest jakiś sposób na “podgłośnienie” słuchawek?

Z góry dzięki!

Ciekaw jestem, czy nie masz przypadkiem gdzieś w ustawieniach dźwięku (zaznaczonej) opcji “ochrony słuchu” przy odtwarzaniu ze słuchawek (miałem taką opcję na swoim tablecie przed aktualizacją do andka 4.4 z 4.2).

Niedawno też, w sieci, “obił” mi się o oczy program, który dawał możliwość ustawienia głośności słuchawek, niestety nie pamiętam jego nazwy. Poza tym jest sporo apek podbijających głośność (w SP szukasz po frazach: sound/volume booster).

racers9

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Niestety w opcjach nie mam czegoś takiego jak “ochrona słuchu”. A te wszystkie apki zwiększające głośność na tym telefonie nie działają :confused: Masz jeszcze jakieś inne pomysły?

Nazwa aplikacji, o której zapomniałem to Hearing Saver

Co do innych możliwości… jest taka jedna, ale wymaga root’a i polega na ręcznej edycji pewnego pliku:

http://www.androidpit.com/how-to-manually-boost-android-mixer-volume

Appka niestety jak każda inna nie działa :/. A jeżeli chodzi o to modyfikowanie pliku to nie mam go wogóle w katalogu etc.

Możliwe że ten plik istnieje w innej lokalizacji (ścieżka z linku odnosi się do nexus’ów, które mają czystego andka), chyba że nie masz root’a, wtedy pliku możesz nie widzieć.

Root jak najbardziej wykonany, a tego pliku nie ma nigdzie na telefonie :c

No to nie wiem, na chłopską logikę taki plik powinien istnieć (może pod inną nazwą, ale z pewnością z treścią odpowiadającą ustawieniom audio dla poszczególnych typów “głośników”), bo skąd system miałby brać informacje nt. maksymalnej głośności i jej ograniczeniu.