Orange - samozwańczy oszuści?

Cześć!

Ostatnio będąc na kursie prawa jazdy, instruktor napomknął coś o tym, że wymieniali mu internet w Neostradzie. Mówił, że zadzwonił do nich, wytłumaczył, że ma internet 1 (lub 2Mb/s - nie pamiętam dokładnie) i że chciałby wymienić go na oferowany internet “do 10Mb/s”. Powiedział, że wymiana przeszła bez żadnych problemów. Dodał także, że nic go to nie kosztowało, bo cennik się zmienił i teraz “do 10Mb/s” kosztuje tyle, ile płacił za swoją starą prędkość.

Więc chciałem zrobić to samo. Sprawdziłem, jak ma się sprawa z cennikiem w Neostradzie i faktycznie, koszt Neostrady “do 6Mb/s” lub “do 10Mb/s” (już nie pamiętam dokładnie) był taki, za jaki ja teraz płacę za 1Mb/s. No więc, idąc za radą instruktora, zadzwoniłem do BOK-u Orange. Przedstawiłem swoją sprawę, a miły pan z Orange przez ponad 30 minut tłumaczył mi następująco:

Aby otrzymać internet “Neostrada do 10Mb/s”, wystarczy zerwać istniejącą umowę i zawrzeć nową. Skoro jest pan od dawna użytkownikiem naszej usługi, nie będzie to pana nic kosztować. Co najwyżej grosze za nowy router Wi-Fi, ale zerwanie umowy, podpisanie nowej nie pociągnie za sobą żadnych kosztów.

Ucieszony na następny dzień przeszedłem się do salonu Orange. Oczywiście zabrałem ze sobą niezbędne papiery - umowę itp. I tu zaczyna się najlepsze. Otóż przemiła pani z obsługi, po wysłuchaniu mojej historii, rzekła wprost - “Zerwanie umowy obciążone jest karą pieniężną. Osoba z BOK-u, która z panem rozmawiała, chciała pana po prostu naciągnąć na pieniądze.”

Więc teraz, po tym niezwykle długim wstępie, zapada pytanie. Czy w końcu mam możliwość zmienić swój internet 1Mb/s na lepszy bez żadnych kosztów?

Jeśli podpisałeś lojalkę na x lat to te x lat musisz jej używać (albo opłacić karę umowną). Dopiero wtedy możesz sobie zmienić ofertę na korzystniejszą.

Jeśli natomiast masz umowę bezterminową możesz zmienić w każdej chwili bez żadnych opłat.

Jest też trzecia opcja, zwiększenie pakietu, jednak tutaj płaci się +X zł do obecnego abonamentu (więc taniej cię to nie wyjdzie)

Ten temat tu bardziej pasuje. przeniesiono z “Sieci”.

troopek, Umowę możesz zmienić w każdej chwili. Jeżeli korzystasz z neostrady do 1 Mb/s, dzwonisz na infolinię bądź kontaktujesz się z nami przez naszą stronę lub profil na facebook’u i od kolejnego miesiąca korzystasz z nowej promocji. Podpisujesz aneks do umowy, którą teraz posiadasz. Przy takiej zmianie nie jest naliczana opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Sytuacja wygląda trochę inaczej jeżeli korzystasz z Orange Freedom. W tym przypadku niestety musisz zaczekać do zakończenia umowy.

Na pewno? Jestem (jeszcze) abonentem Orange Freedom, ostatnio dzwoniła konsultantka i nakłoniła do przejścia na Neostradę. Bez opłaty za rozwiązanie umowy, mimo że do końca zostało jeszcze pół roku.

jest tak jak pisze Orange Ekspert ,

czyli jak mamy neostrade 1/2/6Mb w obecnej umowie ,to możemy przejść na do 10/20Mb jeśli warunki techniczne na to pozwalają

nie możemy przejść np z 20Mb na 10Mb wtedy trzeba czekać do końca umowy

troopek poszedłeś do salonu orange i powiedziałeś że chcesz zerwać z nimi obecną umowę ,przynajmniej oni tak to odebrali ,a wystarczyło powiedzieć mam internet do 1Mb na starych warunkach chcę przejść na obecną ofertę do 10Mb podpisać aneks do umowy ,i czekać na zwiększenie prędkości

Ok, tak więc gdzie dokładnie napisać na facebookowym profilu lub na stronie?