Orange Światłowód o prędkości 1Gb/s dostępny w całym kraju

Prędkość spora ale limity danych tragiczne.

Jak dożyję światłowodu w moim domu to będzie dobrze a gdzie do 1Gb/s…

1 polubienie

Jakie limity?

Wielu ludzi ma wolniejsze dyski niż przepustowość tego łącza, ale i tak się pewnie dadzą namówić na ofertę i będą składać reklamacje, że im się Linux z torrentów nie pobiera z pełną prędkością :smiley:

2 polubienia

Albo sieciówka w laptopach będzie ograniczała i hurrdurr gdzie mój 1 giga :smiley:

1 polubienie

Zacznijmy od tego, że wielu ludziom takie łącze nie jest do niczego potrzebne. Poza tym ludzie, o których piszesz nie odróżniają Mb/s od MB/s. Swoją drogą ktoś w marketingu miał świetny pomysł by sobie wymyślić reklamę prędkości z pomocą Megabita, a nie Megabajta -mam na myśli fakt, że wszędzie, oprócz testów prędkości jak byk masz Megabajty. Widać sprzedaż była warta tych wiecznych telefonów w guście “proszę Pani, miało być 1, a jest 0,1!”

Poza tym dzisiaj to nie tylko Linuks. Cała rozrywka sieciowa w postaci gier to pobieranie kilkudziesięciu Gigabajtów. Imo przydaje się częściej, ale jak Twoją główną rozrywką nie jest Facebook.

Swoją drogą opłacało mi się kilka lat temu wziąć najmocniejszy internet od UPC (100 Mbit chyba), bo teraz po podniesieniu abonamentu o 5 zł mam to:

EDIT:

Sprawdziłem. Zaczynałem od 120, potem podnieśli do 250 bez opłat, a teraz za dodatkowe 5 zł mam 500. Na stronie UPC Internet 500 MBit bez zobowiązań - taki mam teraz to 89,99 miesięcznie.

Danych w opcji komórkowej.

Ja od dawna czekam aż u mnie na wsi będą dostępne usługi UPS bo słyszałem o nich dobre opinie, ale póki co mam od multimedii 300Mbps za 63zł i też nie jest źle, na moje potrzeby wystarczająco. Miesiąc temu widziałem reklamę 1,2Gbps od nich, ale do takich transferów to by mi nawet SSD nie wyrobił :smiley:

ps.
Linux z torrentów to tak prześmiewczo oczywiście :wink:

Pps.
Coś zaniżają ci upload chyba, bo praktycznie u każdego isp dają 10% downloadu.

Masz świadomość że w większości przypadków nie pobierasz bezpośrednio na dysk? Nawet tych “linuksów z torrentów”? Kompletnie nie rozumiem tych porównań do prędkości dysku.

To gdzie to pobieram? I po co mi szybsze łącze skoro i tak nie jestem w stanie tak szybko zapisać tego co pobieram na dysku? Mam sobie do RAM pobierać? :smiley: Wiadomo, że jeśli jest więcej urządzeń pracujących jednocześnie to przepustowość się rozkłada. Tutaj tylko tak teoretyzuje.

Na moim zadupiu nima żadnego światłowodu, a więc tytuł nieprawdziwy, bo jestem jeszcze w kraju.

1 polubienie

Tyle, że mowa o ofercie stacjonarnej, nie mobilnej…

1,2Gbps, to osiągnie jakiś nowszy HDD.

Przeciętny dysk SSD wyciąga około 5-6Gbps (tyle ile wynosi przepustowość interfejsu SATA3), oczywiście w zależności od warunków ta prędkość może spaść, ale bez przesady.

Coś źle czytasz, bo limit dotyczy internetu mobilnego. Stacjonarny to inna część pakietu i limitu danych brak.

Ktoś zapomniał podzielić na 8?

1 Gbps = 125 MB/s (≈ 119,203 MiB/s)

Moze trochę przesadziłem z tym ssd :wink: