Orange Światłowód - Opinie


(Szułczyk) #1

Witam wszystkich,

Za jakiś czas kończy mi się umowa (neostrada 10mb), i chciałbym założyć u siebie światłowód 600mb/s z Orange. Niskie pingi, duże prędkości to u nich specjalność. Chciałbym prosić tych, którzy mają od nich światłowód, o opinię. Czytałem o nim trochę, ale te opinie były sprzed 1-2 lat, no i były fatalne :frowning: mam nadzieje że się coś u nich zmieniło, oczywiście na lepsze :wink: Mam też do dyspozycji światłowód od asta-net 500mb/s :slight_smile: Gdy orange nie wypali, to wezmę od nich.

Dziękuje za opinie i pozdrawiam!


(konopielkawroc) #3

Ja bym na twoim miejscu postawila na lokalnego dostawce. Ja moge o takim internecie jedynie pomazyc :frowning:


(mktos) #4

Mam od około 6 miesięcy i jestem dość zadowolony. Jedyna awaria była, kiedy koparka przy budowie obok przecięła światłowód do mojego bloku.

Mam 300 Mbit/s, ale z pojedynczego serwera takiej prędkości jeszcze nie widziałem - wysycam łącze tylko jeżeli pobieram kilka rzeczy naraz z YT albo z torrentów. Choć zapas przydaje się zarówno w uploadzie jak i przy tym, że mam wiele komputerów, które naraz coś mogą robić bez problemów.


(alli) #5

Mam internet z asta-net 120Mbit/s download i chwalę sobie za stabilność parametrów. Ile obiecują na umowie tyle jest faktycznie na kablu. Nawet w piątki i soboty nie spada poniżej 100Mbit/s. Inni operatorzy dużo obiecują na papierze a życie weryfikuje te parametry czasami ostro w dół.


(Balek4) #6

Też zastanawiam się, jaki internet byłby odpowiedni i nie wieszał się zbytnio. Pomożecie? Widziałam tutaj ofertę Orange. Myślicie, że taka się sprawdzi? Jak w ogóle jest z prędkością takiego internetu? Znacie lepszą ofertę? Chodzi mi o sprawdzony internet, który posłuży także w pracy.