Orange zasięg Livebox 3 i zwiększenie szybkości łącza

Witam was. od dawien dawna mam problemy z internetem. A więc jak to jest. Pewnego pięknego dnia podpisałem umowę z netią która obiecała mi internet 8Mb/s. A więc od razu się zgodziłem. Minął tydzień szybkość się nie zwiększyła. No więc dzwonię: Tak już panu włączamy. Minął kolejny tydzień i dalej nic. Aż pewnego dnia usłyszałem taki jakże radosny komunikat: Niestety na pana łączu nie mamy możliwości zapewnić większej szybkości niż 1Mb/s . No i tak minęły cztery lata, aż nadszedł dziś dzień. Zatelefonowała firma Orange z ofertą zapewnimy panu internet 10Mb/s. No więc oczywiście spytałem dlaczego netia twierdzi że maks to 1Mb/s. Na co konsultant odrzekł: Bo netia dzierżawi od nas łącza i my im nie pozwolimy na więcej.

I tu moje pytane brzmi czy to może być prawda czy mam przyjąć ich ofertę?

Kolejną sprawą jest jest router Orange twierdzi, że od nich router (livebox3) łapie na 10m podczas kiedy netiaspot łapie mi na ok 4 m. Bajka czy nie ? Może ktoś z was miał lub miał styczność z tym routerem? I czy taki jest faktycznie zasięg.

Ale co łapie na 10m i z tego co sie orjetuje, to Livebox3 jest tylko dla opcji Fiber

PS: z takim tekstem od konsultanta, to mona by iść do władz za nielegalne praktyki.

Jej… ciekawe w jakich warunkach, wszystko zależy od budowy budynku, nie da się tego tak jednoznacznie zmierzyć. U mnie np. livebox1 tracił prawie cały zasięg pod jednej ścianie czyli jakiś dwóch metrach… A jeśli mogę doradzić, nie bierz livebox, kup sobie własny router, na pewno będzie bardziej zadowolony.

Ten tekst był cytowany dosłownie. Nigdzie nie mam zamiaru iść tylko chce wiedzieć czy to możliwe że Orange zapewni mi lepszą szybkość? Thx za radę co do routera.

Nikt ci nie za pewni.

To co se konsultant gada na ogól ma mało wspólnego z rzeczywistością.

Całkiem możliwe że przez te cztery lata infrastruktura w twojej okolicy była modernizowana.

Żaden router bez anteny zewnętrznej (bądź systemu anten) i nie ma znaczenia czy to Livebox czy Netiaspot nie zapewnia poprawnego zasięgu na większe odległości.

Dziękiuje, a czy możliwe jest, że orange na tych samych lączach zapewni mi szybszy internet? Skoro netia nie potrafiła/nie chciała ? A co do routera może orange ma jakiś ciekawy w swojej ofercie?

Nie ma żadnych ciekawych… a cd do drugiego pytania, przeczytaj jeszcze raz co napisałem w moim ostatnim poście.

podaj parametry linii z netia spot

poszukaj w ustawieniach netia spot zakładki jak na obrazku poniżej ,i na podstawie tych kilku parametrów można określić ile mniej więcej twoja linia uciągnie

dragonn przeczytałem twojego posta uważnie, chodziło mi o to ,że na tej samej nie zmodernizowanej linii. djosdanielos wrzucę tylko niestety za nic nie potrafię powiększyć tego.

Na tej samej nie zmodernizowanej jest to raczej mało prawdopodobne żeby Orange mogło ci dać wyższą szybkość. Ale jak mówię całkiem możliwe że linia była modernizowana, u mnie jak zakładałem neta 2Mb/s to maksymalnie mówili mi o 6Mb/s, teraz mam 10Mb/s i działa bez zająknięcia.

Nie potrafię tego znaleźć. Pomożecie?

6.4.7. Konfiguracja ustawień sieci WAN DSL

Opcja WAN DSL umożliwia nawiązanie fizycznego połączenia między bramą a siecią

operatora za pomocą kabla telefonicznego podłączone

go do portu bramy DSL i gniazdka

telefonicznego. Aby przeglądać i edytować ustawieni

a bramy WAN DSL, kliknij link „WAN

DSL” w „Połączenia sieciowe” (patrz rysunek 6.10).

Wyświetlony zostanie ekran

„Właściwości WAN DSL”.

I potem jest dokładnie ten obrazek, ale u mnie nie ma takiego czegoś takiego jak połączenia sieciowe.

dane powinny być w zakładce System=>Połaczenia sieciowe=>WAN DSL=>Statystyki

jeśli nie będzie to zaloguj się wpisując login admin a hasło zamiast admin to admin_netia

jeśli nie będzie to netia zablokowała możliwość sprawdzania statystyk w nowym oprogramowaniu do netia spot podobnie jak orange w swoich liveboxach

możesz zadzwonić i spytać na infolinii żeby podali ci dane

margines szumu ( SNR ),i tłumienie linii oraz w jakim trybie jest połączenie adsl 1 czy adsl2+ te parametry są najważniejsze

Logowałem się jako user (: Teraz proszę o sprawdzenie :lol:

z tych parametrów wynika że powinno być około 6Mb

router wyliczył że jest w stanie uzyskać z nich nawet 8.576 ale w większości przypadków zawsze trochę zawyżone są te prognozy

na pełne 10Mb tłumienie powinno być w okolicy 35 dB ty masz 48.2 dB

tłumienie można delikatnie zmniejszyć skracając maksymalnie jak się da kable w domu i zyskać tym odrobinę wyższą szybkość

Kabel w domu ma około 8m, jak skrócę do 0,5m dużo pomoże?

nie , gdybyś miał z 15 metrów lub więcej i skrócił to już byłaby różnica w okolicy 2dB to około 0.5 Mb więcej już by było

Ale sprawdź ogólny stan kabli/wtyczek, jeśli gdzieś jest coś zaśniedziała/uszkodzone to może mocno tłumić.

No to jeszcze jedno pytanie lepiej do routera krótki kabel a do kompa dłuższy czy na odwrót? Dzięki za analizę- djosdanielos i radę dotyczącą wtyczek - dragonn podpisze umowę z Orange i wymieniem wszystkie kable, wtyczki.

Ps. NetiaSpot będę musiał oddać? Bo za prę dni kupie sobie własny a liveboxa nie chcę brać.