Orginalny Windows Xp

Cześć mam sprawe jak sprawdzić orginalność systemu Windows Xp. Bo robił mi informatyk formata i mnie zapewniał ze zainstaluje mi orginalny system ale mi coś sie wydaje ze sciemniał

A dał ci nośnik, fakturę, nalepkę ?

Jeżeli nie, a zapłaciłes mu za Windowsa to cię nabił w butelkę .

Wejdź na stronę i kliknij w niebieski prostokąt.

a jak wejde na strone i sprawdze i jak sie okaze ze jest nie orginalny to mi systemu nie zablokuje??? bo nie chce znowu płacic 50 zł za formata

To niewiele powie, bo jeżeli ma w miarę nowy klucz korporacyjny to system pomyślnie przejdzie walidację, a pomimo to nadal będzie nielegalny.

Jeżeli dał ci nalepkę z kluczem ( taka “chmurka” niby) płytke CD i instrukcje itp. to jest oryginalny :wink: Oczywiście za darmo ci tego nie dał, jeżeli zapłaciłeś mu za to dosyć dużo…

Nawet jak ci przejdzie test oryginalności to nic nie oznacza bo mógł ci zainstalować aktywatora,musisz mieć dowód zakupu systemu,nalepkę i płytę.

Jeśli piszesz 50 zł za format i wgranie systemu to sprawa wygląda następująco.

Informatyk wgrał ci system i jeśli zapewniał , że oryginał to znaczy , ze przejdzie pozytywnie próbę legalności.

Żeczywistość jest jednak taka że w myśl umowy licencyjnej jest to nielegalne.

Legalny system będzie kiedy go kupisz płacąc za to kilkaset złotych otrzymując jednoczesnie fakturę zakupu włącznie z naklejką z kluczem.

Jeśli dałeś mu do zainstalowania windowsa którego kupiłeś i zainstalował go na Twoim oryginalnym kluczu to masz oryginał, jeśli nie to nikt normalny by nie sprzedał Ci systemu za 50zł.

Leć do sklepu po oryginalny system, a o informatyku i jego działaniach powiadom policję, niech zrobią z nim porządek. Napewno nie jesteś pierwszym ani ostatnim jego klientem z którym tak postąpił.

Spectator , Czy ty się dobrze czujesz?! Za wgranie nielegalnego systemu będzie leciał na policje… Śmiech na sali… Dosyć że policja w 70% oleje tą sprawę, to w dodatku on tez może zostać w to wciągnięty, kto wie, może i informatyk mu wszystko wytłumaczył, a on się zgodził. Jeżeli cie stać na system za 250zł, to kupuj Xp Home… Jeżeli cie nie stać lub ci to wisi że jest nielegalny, to nie kupuj nic, i zostaw to tak jak masz :slight_smile:

Gdzie Ty teraz za tyle chcesz system kupić?Cena obecnie dochodzi do około 400zł.

michaelllo69 , takie chamskie piractwo w taki sposób tępić się powinno.

Jeżeli kogoś nie stać to jest masa darmowych systemów operacyjnych, nie musi siedzieć na spiraconej windzie. Jest tyle możliwości, jakilinuks.org pomoże mu je dobrać, a jak się uprze przy windowsie to vistę na 30 dni można za darmo zainstalować, windows 7 beta tak samo i to do sierpnia jest ważny. Pozostanie na spiraconym windowsie w takiej sytuacji byłoby lenistwem lub świadomym przyzwoleniem na piractwo albo i jednym i drugim.

Ja kupowałem kompa 3 lata temu w sklepie komuterowym.Przez 2 lata wszystko było pięknie ale później po założeniu internetu okazało się że wgrany system nie jest legalny(nie przeszedł testu Microsoftu). Nie wiedziałem wtedy że muszę mieć nalepkę i te rzeczy :? Kumple także kupowali w tym sklepie i rówież mają nielegalne systemy … Sprzedawca nie informawał żę system jest nielegalny :expressionless: Windowsa dostałem w prezencie od wujka także mnie to już nie obchodzi :smiley: ale czy jeśli zgłosiłbym to na policję to czy mogliby im coś zrobić? A może powiniene pójść ich postrzaszyć i zmusić do kupienia mi orginalnej Windy :stuck_out_tongue:

marcino1104 , zgłosić nie można tylko należy. No wiesz, a szantaż też jest karalny, więc to raczej Ci się opłacać nie będzie.

Ale jeśli zlikwidują ten sklep to pozbawi mnie to części i innych rzeczy do kompa :stuck_out_tongue: To jedyny taki sklep w okolicy :? Może to śmieszne ale tak jest :slight_smile:

To odpowiedz sobie a pytanie czy lepiej mieć za sąsiada złodzieja, czy nie mieć wcale sąsiada :stuck_out_tongue:

Sąsiadem to on akurat nie jest ale pytanie trafne :stuck_out_tongue: Odpowiedzi sam nie jestem pewien a do sprawy nie chcę się czepiać mam 16 lat i myślęże by mnie wyśmiano :wink:

To czy okradają dziecko, czy okradają staruszkę czy okradają jakiegoś umięśnionego bezmózgiego typa koło 30 jest nieważne, ważny jest sam fakt kradzieży… Ja bym nie pozwolił nikomu żeby DORABIAŁ SIĘ na ludzkiej NIEWIEDZY, a skoro facet prowadzi sklep to DORABIA SIĘ wykorzystując ludzką NIEWIEDZĘ !!

Kiedyś już na forum opowiadałem historię jak pojechałem na jedną wioskę jakiejś rodzince instalować xp na kompie, podają mi płytkę oryginalną którą kupili za 100zł od jakiegoś studenta który wychował się z nimi w tej samej wiosce. Nie musiałem dokładnie oglądać tego “oryginalnego” xp aby dokładnie go zidentyfikować jako xp professional bez service packów nagrany na cd-r z kluczem instalacyjnym który pół świata doskonale zna na pamięć (FCKGW-… etc). Jakoś kilka minut po tym jak im pokazałem w celu porównawczym swoją oryginalna płytę którą miałem przy sobie i tę ich “oryginalną” i już nic więcej nie musiałem mówić. Powiedzieli mi, że od kiedy sprzedał im tę płytę to chłopaczyna od tamtej pory w wiosce się nie pokazuje. Zaraz im wszystko wyjaśniłem co i jak, przedstawiłem cennik jaki jest w sklepach i jakoś w przeciągu następnych kilku tygodni kupili oryginalny xp home edition oem.

właśnie w tym celu, wprowadzono komunikat “Prawdopodobnie padłeś ofiarą piractwa komputerowego.”

aby uświadomić niektórym ze mogli zostać okradzeni przez sprzedawców

Tyle, że ten komunikat nie rzadko wyświetla się osobom które mają oryginalne windowsy i jakby tego było mało nie wyświetla się piratom.