Orginalny Windows

Od tego masz vortal. Nie na darmo redaktor Krogulec stworzył artykuły:

Tajniki oprogramowania Microsoft w wersjach OEM

Licencja producenta systemów OEM Microsoft

oraz:

Aktywacja Produktu Microsoft

Aktywacja Produktu Microsoft - pytania i odpowiedzi

Czytamy i wszystko wiemy 8)

Taka jest również rola naszego vortalu żeby ułatwić czytelnikówi świadomą decyzję odnośnie wyboru nabywanej licencji.

  1. Produkty Microsoft, które wymagają aktywacji, można aktywować wielokrotnie.

  2. Od kiedy to Microsoft Windows XP Professional wymaga aktywacji? Te na nowym systemie licencjonowania? Bo te na poprzednim nawet już z SP2 w zestawie nie wymagały aktywacji. Może kolega Piotr kupił jednak wersję Home, skoro musiał aktywować?

  3. Kto sprzedaje Win XP OEM z myszką ten łamie zasady licencjonowania, a kto kupuje daje się oszukać i posiada de facto nielegalny system. W licencji OEM Microsoftu jest napisane, że jeśli nie kupujemy wersji OEM z zestawem komputerowym tylko z wybranym składnikiem, to nieperyferyjnym składnikiem sprzętu komputerowego i musi to być składnik, który będzie integralną częścią całkowicie zmontowanego systemu komputerowego, na którym zostanie zainstalowana indywidualna licencja na oprogramowanie.

fiesta

A to przepraszam, nie zauwazyłem, ze to juz jest w tym vortalu opisane.

a jednak nie masz racji bo licencja oem do konca roku 2005 była na zasadzie tej że kupujesz system oem z elementem potrzebnym do uruchomienia komputera czyli myszka , klawiatura itp sam dzwoniłem osobiście ze sklepu do pomocy aby uzyskać informacje bo sklepy miały zbierzne poglądy na to :slight_smile: nawet wyszły zestawy oem zapakowane w pudełku wraz z myszką microsoftu a to ze się warunku wkółko zmieniają to juz trudno :wink: na tym tylko traci zwykły urzytkownik który jest skołowany :wink:

A ja powiem tak prawo licencji swoją drogą a prawo rynku swoją jeżeli tak byśmy postrzegali licencję OEM

to microsoft kręcił by bat sam na siebie a zapewne tego nie chce a na pewno tak nie robi . Jeżeli kupujesz sprzęt z wersją OEM to według licencji jest ona do sprzętu przypisana ale jeżeli chcesz zmienić komputer i zainstalować ponownie tego OEM_a to ja nie widzę problemu a co ważniejsze nie widzi tego problemu też BIL po prostu przy aktywacji i rejestracji łączysz się telefonicznie z BOK ms i mówisz , że robiłeś modernizację komputera i ms aktywuje system bez żadnych problemów . Można by rzec że jest to naciąganie ms ale oni o tym dobrze wiedzą i jeżeli raz kupiłeś coś od ms to jest duża szansa że znowu kupisz jakiś program z tej stajni oczywiście orginalny i chyba lepiej im zrobić taką aktywację OEM niż stracić klienta bo wiadomo że większość w takim przypadku przeszło by na piracką wersję .

Kupiłem kompa w zeszłym roku a system pare tygodni temu. Jest to wersja XP PROFESSIONAL OEM i wymagała aktywacji w ciągu 30 dni.

Więc system nabyłem indywidualnie, bez komputera. Czy jak program Windows nabyłem osobno (bez komputera) to moge go zainstalowac i aktywować ponownie na nowym kompie? ( stary się np. spalił)

Kolego piotr.335 czy nie lepiej zabytać się konkretnie odpowiednich władz o to niż nas przeciesz to oni lepiej tam bedą wiedzieć co ci doradzić :wink: :wink:

Instalujesz i jak nie będzie można zrobić aktywacji i rejestracji przez internet to zadzwonisz do BOK ms i zrobisz to telefonicznie bez żadnych problemów.

OK. Dziękuje wszystkim za informacje i życzę miłego dnia

A kto kupuje Windows XP OEM solo to od razu zostaje skazany na zsyłkę na Alcatraz :lol:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 290#497290

Skoro taki system jest sprzedawany (solo) w najzwyklejszych sklepach komputerowych to chyba po to aby je ktos kupowal. I chyba klient kupujacy taki system nie musi wiedzieć ze sklep łamie prawo?

Dość droga podkładka :P:P:P:P:P

Ale nikt nie łamie prawa. Kupujesz legalnie wersję OEM i w momencie aktywacji powiązujesz system z płytą główną. Zmienisz komputer nie możesz zainstalować ponownie wersji OEM i tyle.

A jak kupie sprzet razem z systemem XP OEM to niby nie powiązana z płytą główną??

Ja już cię nie rozumiem czemu pytasz się tu a nie osób którzy się tym zajmują wystarczy zadzwonić i popytać się :wink: :wink:

Juz wszystkiego sie dowiedzialem, odpowiadalem tylko FIESCIE. OK, temat zamkniety, jeszcze raz dziekuje za kazda pomoc.

Tak samo powiązany jak i kupiony solo.

a jak płyta glowna mi nawali i trzeba będzie wymienić to toż trzeba kupic nowego xP-ka

Jesli wymienia ci płyte w ramach gwarancji to nie. Po przefaksowaniu do Microsoftu dokumentu potwierdzającego wymiane w ramach gwarancji system zostanie aktywowany bez problemu.

Ludzie przestańcie pisać takie glupoty

Nie ma znaczenia czy jest na gwarancji czy bez , jaki dokument potwierdzający wymianę ? aż ręce opadają jeżeli po wymianie płyty głównej nie będzie można zrobić aktywacji automatycznie przez internet to dzwonisz do BOK ms pl i przedstawiasz sytuację ( wymiana płyty ) i robią aktywacje telefonicznie bez problemu.