Oryginalność oprogramowania - nowe pole


(przemekKK) #1

Wpadłem na pomysł żeby w działach dot. programów i OS'ów wstawić pole na umieszczenie faktury zakupu danego oprogramowania. Może by to uspokoiło moderatorów którzy mają bzika na punkcie piractwa? Oczywiście by to było obowiązkowe przy zakładaniu wątku!

Pozdrawiam


(pysiu) #2

Uważasz że wszyscy trzymają dokumenty zakupu :slight_smile: nie ma się co dziwić moderatorom że się jak to nazwałeś czepiają bo np. jak ktoś używa oprogramowania na które firmy nie stać w domu :slight_smile: to co o tym sądzić .


(fiesta) #3

przemekKK , tylko po co ??

Skoro misie są na tyle niefrasobliwi że sami podają się na tacy, oficjalnie podając że mają pirata, albo wklejając logi nie mając zielonego pojęcia co z nich można wyczytać ??

Pomysł utopia …


(przemekKK) #4

To chyba moderatorzy powinni wiedzieć, że jest to forum dot. komputerów a nie legalności…

Ja w kontakcie z klientem mam w gdzieś, czy ktoś używa legala czy pirata.


(Drobok) #5

Zapraszam do przeczytania pkt1 regulaminu. Właśnie dzięki niemu forum jest tym, czym jest. Nie ma tu miliona wątków neo-kidów ściągających co popadnie, po czym nie będących w stanie tego włączyć :slight_smile: Pomijając to o czym powiedział fiesta, jest sporo wątków typu mam 7 ultimate etc. To w 90% są właśnie piraty, ale nie udowodnisz tego. Jak ktoś zakłada temat typu mam error taki a taki (co występuje tylko w pirackiej wersji) i upiera się że ma oryginała jest trochę wredne :slight_smile:


(fiesta) #6

I to jest właśnie zasadniczy błąd w Twoim rozumowaniu.

Portal i forum od początku swojego istnienia miały jako główny cel propagowanie legalnego oprogramowania.

To że Tobie jest obojętne, wcale nie musi oznaczać że każdemu …


(pysiu) #7
Ja w kontakcie z klientem mam w gdzieś, czy ktoś używa legala czy pirata.

Jak ktoś płaci serwisantowi to każdemu jest obojętne co ma na kompie , co innego jak tu na forum idea tego portalu i forum jest legalność a dużo userów mając pirackie programy nie umie być dyskretnym jak to już ujął np. Fiesta


(Veers) #8

Do pewnych spraw, trzeba dorosnąć i nie ma na to żadnego złotego środka. Forum (czy wręcz powiedzmy: cały portal) - to nie organy ścigania, ani nawet żadna inna organizacja upoważniona do przetwarzania proponowanych przez ciebie danych.

Regulamin jest jasny, i osobiście nie uważam by trzeba było dokonywać jakichś dodatkowych zmian. Wystarczy zdrowy rozsądek i hasło przewodnie: chcesz kraść - kradnij sam i nie wciągaj /nie wymagaj/ tego od innych.


(Ghalib6791) #9

piractwo to straszna rzecz, ale jakze potrzebna, caly ten interes i wiele innych dzieki temu sie kreci, producenci programow

musza wciaz walczyc o rynek, producenci systemow zabezpieczen takze itd, pieniazek przeplywa;;;; to troche jak ze swiatlem i ciemnoscia

jak rozpoznasz ze jest jasno jesli nie wiesz jak wyglada ciemno?


#10

ghalib , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem postu do śmietnika.


(Fan Xp) #11

Widzę do jakiego stopnia będzie rosnąć piractwo…

Młodszy brat mojego kolegi (10l.) chwalił mi się że prawie pobrał gta 4 na kompa z kolegą #-o

zapewne pobrał jakiś plik notatnikowy co się zwie gta 4 legalnie pełna wersja.

Dla tego jestem na nie piractwu na tym forum bo powstaną tematy typu “jak pobrać gta 4”