Oryginalność oprogramowania - nowe pole

Wpadłem na pomysł żeby w działach dot. programów i OS’ów wstawić pole na umieszczenie faktury zakupu danego oprogramowania. Może by to uspokoiło moderatorów którzy mają bzika na punkcie piractwa? Oczywiście by to było obowiązkowe przy zakładaniu wątku!

Pozdrawiam

Uważasz że wszyscy trzymają dokumenty zakupu :slight_smile: nie ma się co dziwić moderatorom że się jak to nazwałeś czepiają bo np. jak ktoś używa oprogramowania na które firmy nie stać w domu :slight_smile: to co o tym sądzić .

przemekKK , tylko po co ??

Skoro misie są na tyle niefrasobliwi że sami podają się na tacy, oficjalnie podając że mają pirata, albo wklejając logi nie mając zielonego pojęcia co z nich można wyczytać ??

Pomysł utopia …

To chyba moderatorzy powinni wiedzieć, że jest to forum dot. komputerów a nie legalności…

Ja w kontakcie z klientem mam w gdzieś, czy ktoś używa legala czy pirata.

Zapraszam do przeczytania pkt1 regulaminu. Właśnie dzięki niemu forum jest tym, czym jest. Nie ma tu miliona wątków neo-kidów ściągających co popadnie, po czym nie będących w stanie tego włączyć :slight_smile: Pomijając to o czym powiedział fiesta, jest sporo wątków typu mam 7 ultimate etc. To w 90% są właśnie piraty, ale nie udowodnisz tego. Jak ktoś zakłada temat typu mam error taki a taki (co występuje tylko w pirackiej wersji) i upiera się że ma oryginała jest trochę wredne :slight_smile:

I to jest właśnie zasadniczy błąd w Twoim rozumowaniu.

Portal i forum od początku swojego istnienia miały jako główny cel propagowanie legalnego oprogramowania.

To że Tobie jest obojętne, wcale nie musi oznaczać że każdemu …

Ja w kontakcie z klientem mam w gdzieś, czy ktoś używa legala czy pirata.

Jak ktoś płaci serwisantowi to każdemu jest obojętne co ma na kompie , co innego jak tu na forum idea tego portalu i forum jest legalność a dużo userów mając pirackie programy nie umie być dyskretnym jak to już ujął np. Fiesta

Do pewnych spraw, trzeba dorosnąć i nie ma na to żadnego złotego środka. Forum (czy wręcz powiedzmy: cały portal) - to nie organy ścigania, ani nawet żadna inna organizacja upoważniona do przetwarzania proponowanych przez ciebie danych.

Regulamin jest jasny, i osobiście nie uważam by trzeba było dokonywać jakichś dodatkowych zmian. Wystarczy zdrowy rozsądek i hasło przewodnie: chcesz kraść - kradnij sam i nie wciągaj /nie wymagaj/ tego od innych.

piractwo to straszna rzecz, ale jakze potrzebna, caly ten interes i wiele innych dzieki temu sie kreci, producenci programow

musza wciaz walczyc o rynek, producenci systemow zabezpieczen takze itd, pieniazek przeplywa;;;; to troche jak ze swiatlem i ciemnoscia

jak rozpoznasz ze jest jasno jesli nie wiesz jak wyglada ciemno?

ghalib , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem postu do śmietnika.

Widzę do jakiego stopnia będzie rosnąć piractwo…

Młodszy brat mojego kolegi (10l.) chwalił mi się że prawie pobrał gta 4 na kompa z kolegą #-o

zapewne pobrał jakiś plik notatnikowy co się zwie gta 4 legalnie pełna wersja.

Dla tego jestem na nie piractwu na tym forum bo powstaną tematy typu “jak pobrać gta 4”