Oryginalny klucz z laptopa a Windows z sieci - to legalne?

Witam serdecznie, chciałbym dowiedzieć się pewnej rzeczy. Kupię np. laptopa, oczywiście nie dostanę płyty z Windowsem, tylko będzie on już wgrany i do dyspozycji partycja Recovery w razie czego. Oryginalny klucz do wersji systemu zainstalowanym w laptopie będzie napisany na odwrocie laptopa.

I moje pytanie brzmi: czy legalne jest pobranie z sieci tej samej wersji systemu, zainstalowanie jej na laptopie i użycie tego klucza oryginalnego? Wiem, że to ma związek z gwarancją, jeśli coś by się działo, to na gwarancję by nie przyjęli, jeśli nie byłby wgrany tam ten system co mi dali, czyli musiałbym przywrócić z partycji Recovery.

Ale tak poza tym, czy to o co zapytałem, to jest na pewno legalne?

Legalne nie jest, legalnie możesz pobrać tylko win 2003 server, win2008, win 7 enterprise i tyle, chyba że masz msdn aa…

Oczywiście nikt na to nie zwraca uwagi jeżeli pożyczysz płytkę z win. od kolegi, zainstalujesz i użyjesz swojego klucza , aktywacja, update, itd. wszystko przebiegnie pomyślnie, ważne żeby wersja systemu była taka jak ta zakupiona z laptopem.

A gwarancja nie jest czasem na sprzęt??? Równie dobrze mógłbyś im tego laptopa odesłać z archem, ale oni podczas naprawy (choćby głupiego czytnika kart, czy cdromu i tak zainstalują to co było domyślnie.

Microsoftu nie interesuje, skąd weżmiesz kopię nośnika, ale z oryginalnym kluczem z naklejki system jest legalny.

http://forum.dobreprogramy.pl/service-pack-spoloszczenie-systemu-t455863.html#p2886340

Momencik, nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

krowasc, ja wiem, że system wtedy będzie tak jak oryginalny. Ale czy taka rzecz jest legalna przez prawo, ta o którą się zapytałem w 1 poście. Hmm, może się wydawać, że jest skoro można legalnie pobrać Windows 7 bez klucza stąd:

http://techpp.com/2009/11/11/download-windows-7-iso-official-direct-download-links/

A ja myślałem, że posiadanie jakiejkolwiek innej pirackiej wersji niż Enterprise, jest nielegalne. Hmm, czyli jednak jest legalne jeśli po prostu nie korzystamy z jakiegoś pirackiego klucza, czy cracka itp?

Po co korzystać z innego klucza niż zakupiony z laptopem, albo narażać się na pobranie syfu z “aktywatorem” windowsa ?

Jeśli słowo “pirackie” nie jest zrozumiałe trzeba wrócić do szkoły i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Albo po prostu chcesz mieć tańszego lapka bez systemu i wrzucić nieoryginalną kopię?

Postawienie systemu z kopii nośnika na oryginalnym kluczu i w wersji takiej jaka była wcześniej wgrana jest całkowicie legalne. W razie naprawy gwarancyjnej najwyżej sformatują dysk i przywrócą partycję recovery w serwisie.

Doprawdy, nie wiedziałem, że piractwo w dziedzinie informatyki to ma tylko jakąś jedną definicję, że dotyczy tylko i wyłącznie 1 sprawy. Ale ty to odkryeś jako pierwszy, powinieneś być dumny. Człowieku, gdyby tak rzeczywiście było, to nikt w życiu na żadnym forum w necie chyba nie zapytałby się czegoś związanego z legalnością.

Zastanawiam się skąd ci taka myśl przyszła do głowy.

Przyganiał kocioł garnkowi.

A jak niby zrobię taką wersję jak była wcześniej? Jak pobiorę z sieci Windows 7 i użyję oryginalny klucz to ta wersja i tak nie będzie taka sama. Dlatego, bo producent zawsze do systemu, który już jest w laptopie dogrywa różne duperele. - wiesz, mam na myśli ten sytuację z tematu, pomijam partycję Recovery na razie.

Na marginesie: ja nawet nie mam laptopa i przez najbliższy czas na pewno nie będę miał. A to pytanie w temacie zadałem tak o po prostu, abym wiedział na przyszłość, zaciekawiło mnie.

Nośnik według microsoft polska można pożyczyć w celu instalacji nie zalecają pobierania z niewiadomych źródeł bo takie systemy mogą mieć w sobie niespodzianki :slight_smile: , producenci laptopów jak wiadomo dodają różne programy przez co mamy obrazy całego systemu dla tego też np. Komputer świat udostępnia do pobrania obrazy czystego windowsa 7 kilka wersji , co ważne w lapkach jest to że mamy certyfikat z numerem licencji a i tak w systemie mamy inny klucz tak zwany korporacyjny ( czy jakoś tak ) który należy wydobyć przed formatem ( odczytać ) a nośnik to nośnik bez klucza nic nie wart :slight_smile:

O kurcze, pierwsze słyszę, to na pewno prawda? No przecież jak dostajemy laptopa z zainstalowanym systemem, to z tyłu laptopa jest naklejka z oryginalnym kluczem do instalacji systemu Windows. Więc nie rozumiem, po co odczytywać klucz z zainstalowanego systemu w laptopie, skoro klucz jest z tyłu laptopa? Może być i inny niż ten co domyślnie zawarty w systemie przy zainstalowaniu Windowsa pierwszy raz na laptopie przez producenta. Ale i tak ten z tyłu laptopa jest dobry i oryginalny, więc nie trzeba przecież wydobywać żadnego z systemu.

Bywa tak pisało o tym dużo razy w gazetach komputerowych i w necie że klucz może nie pasować mimo że bedzię to wersja czysta systemu OEM :slight_smile: oczywiście jest dalej legalny :slight_smile: ja mam lapka HP i po odczytaniu klucza okazuje się on inny niż na nalepce a idąc za radą fachowców spisałem go sobie :slight_smile:

Będę pamiętał, dzięki wielkie za informacje.

Spisać możesz… Tyle, że do niczego Ci się nie nada, bo na czystym OEMie taki klucz nie zostanie przyjęty. Po to własnie jest naklejka COA.

Chyba nie sądzicie, że producenci notebooków instalują każdego notebooka z osobna wpisując klucz z naklejki COA?

:roll:

Klucz slp zostanie przyjęty ale się nie aktywuje, do tanga trzeba dwojga, w tym przypadku brakuje certyfikatu oem’a który również trzeba wyciagnac z instalki i wtedy aktywacja leci poleceniami z wiersza:

slmgr.vbs -ilc scieżka certyfikatu

slmgr.vbs -ipk klucz

bez internetu czy telefonów. :slight_smile: