Oryginalny Windows na ukrytej partycji!

Witam!

Chciałem podzielić się ze wszystkimi moim problemem, który miałem jeszcze kilkanaście dni temu z moim Windowsem. Zacytuję post, który napisałem około 2 tygodnie temu na naszym forum:

"Mam takie pytanie. Kupiłem laptopa z naklejkami oryginalności Windows XP (taka na przodzie z logiem, tj, chyba hologram) i z tyłu z kluczem seryjnym, ale poprzedni właściciel sformatował dysk i nie ma go teraz, przy zakupie był on wgrany, nie na CD. Więc moje pytanie brzmi, czy jak wgram jakiś inny Windows XP tej wersji a więc Home Edition i podam ten klucz to będzie on legalny, a jeśli nie, to czy coś mogę jeszcze z tym zrobić? "

Teraz znam już odpowiedź i chcę pomóc tym wszystkim, co jeszcze nie doszukali się rozwiązania tego problemu, a mają go nadal. Otóż dostałem radę od użytkowników forum, żebym skontaktował się z Microsoft Polska. Zadzwoniłem więc tam. Przedstawiłem problem i dostałem odpowiedź, żebym skontaktował się z producentem mojego laptopa (jest to Acer). Zadzwoniłem więc do Acer Polska. Bardzo miły konsultant powiedział mi, że nie wydają oni oryginalnych nośników z Windowsem jeśli ten Windows jest na ukrytej partycji na dysku. Muszę mieć jedynie płytę “RECOVERY”. Odszukałem ją wraz ze sterownikami, następnie sprawdziłem jak to działa. Otóż Windows jest na ukrytej partycji, którą znajduje płyta “RECOVERY”, jesli mamy przykładowo sformatowany HDD wkładamy po restarcie nośniki następuje auto bootowanie, później natomiast wybór języka Windowsa i instalacja. Wszyskim, co jeszcze nie są zorientowani w tym temacie, a mają taki sam problem radzę poszukać tejże płytki i spróbować tym sposobem. Dowiedziałem się również, że jeśli zgubiłbym ten CD, koszt w moim przypadku kupna nowego wyniósłby około 180PLN. :slight_smile: