Oryginalny Windows XP HE ale brak płyty

Otóż przy kupnie kompa dostałem Windowsa XP Home Edition SP1 OEM. Certyfikat naklejony jest na kompa, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć te płyty a kopi nie mam… Czy jest jakaś możliwość dostania kopi takiej płyty ?

Jesli masz paragon zakupu itp to dzwonisz do Microsoftu a oni ci przyślą kopie Windows XP Home

to zależy czy sklep w którym kupiłęś istnieje wtedy każą żeby to sklep wystąpił o duplikat oem :slight_smile:

Windows XP Home Edition z SP1 tak wogle można jeszcze kupić :wink: :o

I tutaj zaczynają się schody, bo o ile kupowałeś komputer w jakimś dużym sklepie typu Komputronik czy Vobis to nie powinno być problemu, Gdy kupowałeś w jakimś pojedynczym “małym” sklepie to możesz tak samo jak ja (czekam już ponad 7 miesięcy) się nie doczekać.

Mając nalepkę z Product Key’em możesz sciągnąć z internetu niezmodyfikowaną wersję windowsa. I wtedy legalnie możesz ją zainstalować.

A co to ma do rzeczy ??

Jeżeli nie ma z SP1 to mu dadzą z SP3 i w czym widzisz problem ??

To tylko zestawy poprawek dostępne nieodpłatnie.

No to było zakupywane dość dawno i w Vobisie…

no jak masz dowód zakupu to wal do nich i muszą duplikat załatwić :slight_smile:

A jak nie masz faktury to wal do nich i tak - oni na pewno ja mają. Trzeba się tylko wykłucić - ja tak robiłem raz ze sklepem nie dla idiotów. Nie chcieli wymienić towaru bo nie miałem paragonu ale zmusiłem ich by wydali mi duplikat paragonu (trochę to trwało, prawie 2 godziny) i później od ręki wymienili.

Vobis jak każda firma dłuuugo przechowuje tego typu dokumenty i jak ich przymusić to poszukają i wydadzą ci duplikat.

Co ciekawe wynika z tego że owe paragony/faktury tak naprawdę do niczego im nie są potrzebne…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ows+XP+OEM?

:roll: