OS X na moim PC


(Michal Misiek12) #1

Witam.


(Oski9191) #2

http://www.dobreprogramy.pl/B.Andy/Mac-OS-X-na-PC-Czemu-nie,25218.html

http://www.youtube.com/watch?v=SBQgKSqdlY0


(PokerFace) #3

Odpowiedź to Hackintosh :wink: http://www.niresh.co sam z ciekawości pobieram Mavericksa, zobaczymy jak i czy działa 8)


(Michal Misiek12) #4

I co, zainstalowałeś? Mi jakoś nie wychodzi.


(knuxfanwin8) #5

The content is locked!

Hi Please Like, Share or +1 to Unlock The Download & Remove the Locker Forever, click on one of the buttons.

tweet

error

share

error

follow

error

like

error

 

 

Pewno o to chodzi.

 

 

LUB ZACZEKAJ KILKA GODZIN?


#6

Może ten opis się przyda: http://surething.pl/instalacja-hackintosha-windowsa-ubuntu-z-dysku-ata/#.U7EpeF3wHDc


(PokerFace) #7

I owszem , zainstalowałem :wink: Jednak ponieważ mam zestaw AMD to musiałem trochę powalczyć żeby system normalnie się uruchomił ale i tak np jedyna ludzka rozdzielczość to 1024x768  :shock: Komputer jest wykrywany jako Mac Pro 2008.

http://i.imgur.com/jVCPMPY.png

 

Co działa:

  • Dźwięk (ale tylko front)

  • Obraz (ale mała rozdzielczość) 

  • Akceleracja, system jest “żwawy”

  • Internet (ale tylko ethernet)

  • Aktualizacja z App Store 

Co nie działa:

  • WiFi

  • Czasami aplikacje crashują


#8

Ja bym dał spokój chociażby dlatego że masz AMD, gdybyś miał intela pewnie by poszło o wiele lepiej, a tam obsługa cpu od amd może kuleć i współpracujących z nim podzespołów jak wifi czy audio.


(PokerFace) #9

No niestety, chętnie zmieniłbym swojego laptopa na jakiegoś starszego Macbooka bo sam system jest bardzo przyjemny w obsłudze :wink:


#10

Czasem za niewielkie pieniądze można kupić macbooka przez allegro (ale tam nie brakuje trutni), ale najlepiej szukać oferta na forach makowych np. myapple.


(Hasov) #11

na początek polecam zajrzeć tutaj  :) http://hamac.pl/ i w twoim przypadku nie sugerowałbym instalować żadnych distro czyli np. Niresh.co iAtkos, i tak dalej, polecam ci postawić Retaila czyli obraz  wzięty od apple :slight_smile:

Koledzy z hamac.pl napewno ci pomogą przecież mi też pomogli ^^.

Zajrzyj tam do działu pierwsze kroki wymień dokładnie całą specyfikację sprzętową i ci powiedzą co dalej :slight_smile:


(Szczepaniak5315) #12

Ja Tobie powiem z własnego doświadczenia. Mam laptop Acer 5315 kiedyś zainstalowałem OS X na swoim laptopie i udało się w zasadzie to wszystko działało prócz WIFI. Warunki do działania miał wręcz idealne. Procesor intel core który był w innych MAC`ach, karta graficzna zintegrowana intela 965 (też instalowana w laptopach Apple) jedynie karta sieciowa (Atheros AR5007EG) która nie była w macach i ona działać nie chciała. Wszystko ogólnie chodziło dobrze…do pierwszej aktualizacji. Po aktualizacji w zasadzie nie ma się żadnej pewności czy system wstanie. W zasadzie to nie wiem od czego to zależy… Podejrzewam że aktualizacje od Apple ingerują głęboko w system i coś przestaje po nich działać. Zresztą jak poczytasz fora to sam zobaczysz że ci którzy mają zainstalowany OS X na PC nawet takim który jest idealnie taki sam jak od Apple to zawsze się boją bo po aktualizacjach często system nie wstaje


(macminik) #13

Wiele aktualizacji wrzuca nowe wersje sterowników (kexty) zastępując nimi stare, w tym także te które są dla hackintosha. Jak je podmieni na własne, to zazwyczaj wszystko leci w kosmos.