OS X na VB 4.0 (zmiana typu dysku)

Zainstalowałem na Ubuntu 10.10 x64 Virtual Box 4.0 stworzyłem nową maszynę Mac OS X Server (tylko taka była) montuje obraz .dmg ale problem bo VB krzyczy przy uruchomieniu że dalsza praca może wywołać błędy i ma rację chodzi o to że jest partycja ext4 i nie wiem jak tego virtuala przeformatować hfs+?

Dodane 06.01.2011 (Cz) 14:21

Co nie wiecie jak tego MAC OS X odpalić? Przecież jest ten system do wyboru i nawet czyta .dmg więc nie powinno być problemów! !!

Zwykłego OS X nie odpalisz na VB (tylko serwerowa edycja działa). Aby zainstalować Desktop musisz mieć specjalnie przygotowany system pod zwykłe PC-ty (OSx86), ale więcej powiedzieć nie mogę, gdyż jest to niezgodne z licencją :wink:

Nie chcesz mówić to nie mów, osobiście korzystam z Ubuntu 10.10 a OS X chciałem zobaczyć tylko z ciekawości a ta ciekawość została wywołana przez to że co raz więcej się słyszy o Mac wydaje mi się że rezygnacja z monopolu na Mac jest bezsensem gdyż OS X jest jeszcze bardziej zamkniętym systemem z wieloma restrykcjami narzucanymi przez Apple. Ja używam sobie Linuxika i żaden pierdziel mi już nie powie to nie legalne albo masz pirata, już nie wspomnę o wirusach których prawie nie ma, ze sterowcami też już nie ma problemu jednak oprogramowania ja za mało (wystarczyło by tyle co ma Mac a dyktatorsko- szpiegowskie firmy by przeżyły poważny kryzys)

Chcesz zobaczyć OS X? Po prostu odpal go na komputerze :slight_smile: Wydziel jakąś niewielką partycję i zainstaluj. Potem możesz ją usunąć, a wolne miejsce scalić z inną partycją. Wpisz w Google OSx86, będziesz miał wszystko na tacy.

Do OSx86 trzeba jeszcze mieć sprzęt odpowiedni :wink: