[OsCommerce] Problem z session po przeniesieniu strony

Witam,

Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.

Otóż przeniosłem stronę internetową opartą jeszcze o bardzo stary skrypt OsCommerce.

Przeniosłem pliki, bazę danych, przekierowałem domene, itd. W plikach podałem nowe dane do bazy itd. Teoretycznie powinno być wszystko okej jednak mam taki błąd session:

Warning: session_save_path() [function.session-save-path]: open_basedir restriction in effect. File(/home/StaryUżytkownik/domains/strona.pl/public_html/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/NowyUżytkownik/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/NowyUżytkownik/domains/strona.pl/public_html/includes/functions/sessions.php on line 148

Z tego co widzę problem powinien być tylko w tym, że stary serwer miał inny login ( StaryUżytkownik ), a teraz mam inny login ( NowyUżytkownik ).

W takim razie gdzie mogę dokonać zmiany tego starego użytkownika? Wydaje mi się, że to będzie tylko to, prawda? :slight_smile:

W plikach configure.php zmieniłem wszystko podając prawidłowe dane i ścieżki jednak skądś tą starą ścieżkę wyciąga. Niby banalne jednak nie mogę tego znaleźć :cry:

Nie znam OsCommerce, ale możesz stworzyć sobie projekt z katalogu gdzie jest sklep w jakimś IDE, np NetBeans, a potem przeszukać wszystkie pliki projektu (jest tam taka opcja) w poszukiwaniu wystąpień ciągu “StaryUżytkownik” i zastąpić go nowym (to też można zrobić automatycznie)

to kwestia konfiguracji serwer www, i ograniczenia. chodzi tutaj o openbasedir. chodzi mniej wiecej o to aby strona poza swój root nie mogła wychodzić. czyli skrypt proboje zrobic coś poza swoim katalogiem głównym, czyli poziom wyżej, więc serwer go blokuje