Oscylacja klas w css

Witam, mam taką linijkę kodu:

<div style="position: relative; display: block; height: 37px;" class="pseudoStickyBlock"></div>

(znalazłem ją firebugiem)

 

potrzebuję zmienić ją na

<div style="position: fixed; display: block; height: 37px;" class="pseudoStickyBlock"></div>

lecz za żadne skarby nie mogę znaleźć gdzie mam to zmienić, tzn. w firebugu nie ma problemu, ale w plikach stylu już mam problem ze znalezieniem tego.

Może ktoś ma pomysł jak zadeklarować tą linijke w css?

Poszukaj kodu, który znajduję się w okolicy tej linijki :slight_smile: po za tym gdzieś powinien chyba w firebugu pisać nr. linii.

Właśnie w tym problem, że nie ma.

post-273384-0-64263800-1425332728_thumb.

Kod css jest wpisany bezpośrednio w stronę (to templatka WP?).

Powinieneś móc jednak wymusić zmiany dopisując do style.css poniższe:

.pseudoStickyBlock {position: fixed !important;}

Tak to templatka WP.

Niestety próbowałem dopisywać .pseudoStickyBlock {position: fixed !important;} - żadnej reakcji na kod.

 

Tu jest kod static-nav.php

<?php /* Static Name: Navigation */ ?>
<!-- BEGIN MAIN NAVIGATION -->
<nav class="nav nav__primary clearfix">
<?php if (has_nav_menu('header_menu')) {
	wp_nav_menu( array(
		'container' => 'ul',
		'menu_class' => 'sf-menu',
		'menu_id' => 'topnav',
		'depth' => 0,
		'theme_location' => 'header_menu',
		'walker' => new description_walker()
	));
} else {
	echo '<ul class="sf-menu">';
		$ex_page = get_page_by_title( 'Privacy Policy' );
		if ($ex_page === NULL) {
			$ex_page_id = '';
		} else {
			$ex_page_id = $ex_page->ID;
		}
		wp_list_pages( array(
			'depth' => 0,
			'title_li' => '',
			'exclude' => $ex_page_id
			)
		);
	echo '</ul>';
} ?>
</nav><!-- END MAIN NAVIGATION -->

W SS który załączę, jest podświetlona linia, którą muszę zmienić. Tak jak pisałem dodanie do CSS .pseudoStickyBlock {position: fixed !important;} nic nie daje.

post-273384-0-00366700-1425389784_thumb.

Chyba wiem gdzie popełniłem błąd, a po ostatnim zrzucie zauważyłem kolejny…

Pierwszym jest to, że do position: fixed; potrzeba jeszcze określenia “punktów” pozycji elementu, np. top: 0; left: 0;.

Sęk w tym, że jeśli po poprawkach kod zadziała, zostanie użyty również na reszcie elementów o tej samej klasie (ostatni screen ujawnia istnienie takowych).

Opierając się na zrzutach, poniższy powinien zadziałać na ten konkretny element i “przypiąć” go w lewym, górnym rogu strony:

.span12 > .pseudoStickyBlock {position: fixed !important; top: 0; left: 0;}

Niestety, to też nic nie dało. Żadnej reakcji na kod

Nic to nie da bo css jest zmieniany javascriptem. W końcu służy do “przyklejenia” menu podczas scrollowania.

Szukaj w plikach js kodu css jaki jest ustawiany elementowi menu.

Masz gdzieś te swoją stronę / pliki ? Wrzuć link.

@manieKMP podał rozwiązanie i ono jak najbardziej działa - podany blok dostaje wymuszoną pozycję fixed (czyli jest reakcja).

A że tej reakcji nie widzisz …cóż, blok ten jest pusty - więc jaką reakcję chciał byś zobaczyć?

 

Co właściwie chcesz zrobić? jeżeli przykleić menu, to odrobinkę nie w tym miejscu kombinujesz - powinieneś raczej dać

.nav__primary { position: fixed !important; }

@up, przed weekendem Merkent skontaktował się ze mną przez pw podając adres strony. Jako że powód braku działania powyższych porad z tematu mogłem sprawdzić dopiero w sobotę… przyczynę i rozwiązanie podałem mu również przez pw (napisanie tego tutaj raczej i tak nikomu innemu by nie pomogło, skoro dostępu do kodu strony nie ma…), z tym że nie dostałem po tym żadnej wiadomości (brak odzewu uznaję za rozwiązanie opisanego problemu).

Ogółem rzecz ujmując, YoJoe miał zasadniczo rację, element, jak i CSS do niego, są opisane w JS, dość “specyficznie”, najprawdopodobniej ze względu na RWD… kod JS danego pliku jest wykonywany po wczytaniu strony, ma zmieniać klasę elementu i dodawać CSS wraz z dynamicznie zmienianą wysokością (innymi słowy, plik jest swego rodzaju autorską “odnogą” właściwego pliku lub biblioteki JS).