Oskryptowanie bloga wordpress

Witam!

Zrobiłem sobie laya w Photoshopie, umiem go pociąć, tylko moj problem polega na tym że chce go dobrze oskryptować zgodnie ze standardami kodowania takich blogów wordpress [czyi jak się nie myle xHTML]. HTML-a w jakimś stopniu już znam, moje pytanie brzmi ile potrzba czasu na nauke zeby umiec oskryptowac takie blogi, czy musze odrazu czytac całe kursy xhtml ? Bo mi tylko potrzeba, aby kodować layouty. Dacie mi jakies wskazówki ? Czy jest to trudne ? ile zajmuje czasu żeby 1 lay zrobić ? Sa jakies pomocne programy np. Dreamverawer może okazać się pomocny, czy tutaj tylko notatnik i głowa ?

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

ps. Mozecie dac linki do kursów xhtml i css ? Tylko prosze nie google, chodzi mi o takie, które uważacie za najlepsze.

Więc tak:

http://xhtml.b7.pl/index.html

i

http://www.webhelp.pl/kursy/css/index.php?roz=html

Pozdrawiam

Nauki jest duzo po samym przeczytaniu nic nie zrobisz, trzeba to cwiczyc i cwiczyc tak jak by to bylo twoim hobbym. W tydzien czy dwa jezyka angieslkiego nikt sie nie nauczyl perfekt. Ja ci powiem tak, ze ja od misiaca interesuje sie tworzeniem stron www :slight_smile: codziennie przegladam fora i cos robie. Umie juz html a teraz wlasnie biore sie za xhtml z css i powiem ci ze, html to byl pryszcz przy tym jezyku.

HTML przy XHTMLu? A jaka jest różnica między tymi językami oprócz tego, że specyfikacja XHTMLa jest bardziej “wymagająca”?

Robienie stylu dla worldpresa to tak jak dla phpbb2 nie musisz być skrypterem :slight_smile: żeby to umieć :slight_smile: naprawde musisz znać podstawy i umieć korzystać z gotowych plików :slight_smile: