Osłona www avast blokuje niektóre strony

Witam, mam taki problem, gdy włączę osłonę www w programie avast, to niektóre strony się nie wczytują, wyskakuje stron internetowa jest niedostępna, próbowałem naprawiać avasta resetować do ustawień fabryczny lecz to nie pomaga.

A do wyjątków antywirusa/firewalla avasta dodać wyjątków nie możesz? Lub zmniejszyć poziom heurystyki?

Niestety to nic nie daje może masz jakiś inny pomysł ?

Hej,

Czy problem nie pojawił się przypadkiem po aktualizacji programu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ogólnie to problem zaczął występować na windows 10 na 8.1 tego nie było 

Hej,

Ale wykonywałeś aktualizację do Windows 10 czy instalowałeś system na czysto?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zaktualizowałem a później zresetowałem żeby pozbyć się aplikacji dostarczonych z systemem.

Hej,

Wygląda to na błąd albo bazy wirusów, albo programu. Na początku w ustawieniach programu przywróciłbym ustawienia domyślne programu. Następnie restart systemu i ocena, czy coś to pomogło. Jeśli nie pomoże, warto zainstalować Avasta jeszcze raz na czysto. Czyli uruchamiamy system w trybie awaryjnym i deinstalujemy program przy pomocy narzędzia Avast Uninstall Utility - https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility. Później czyszczenie systemu i rejestru przy pomocy CCleanera i nowa instalacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nic to nie dało dalej to samo. 

Hej,

Czyli czystej instalacji też próbowałeś? Przy jakich na przykład stronach pojawia się komunikat Avasta o zagrożeniu? Może to router jest zainfekowany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak lecz dalej to samo, żadne komunikaty o zagrożenia się nie pojawiają, po prostu jak wchodzę na niektóre stronki, to wyskakuje stron internetowa jest niedostępna.

jeśli avast coś blokuje to wyskakuje wyraźna informacja że to ten program zablokował stronę, jeśli strona się nie wczytuje i pisze że jest nie dostępna to po prostu miną czas odpowiedzi z serwera

Hej,

A po deinstalacji Avasta problem występował nadal? A jak w sytuacji, gdy osłona WWW Avasta była wyłączona? Dostęp do stron www był?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdy osłona stron www jest wyłączona to strona wczytuje się bez problemu jak włączę osłonę to strony się nie wczytują

Hej,

  • Czy po resetowaniu ustawień Avasta coś zmieniałeś w konfiguracji osłon?
  • Czy nie masz w systemie zainstalowanego jakiegoś innego pakietu zabezpieczającego?
  • Z jakiego firewalla korzystasz?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli to avast blokuje te strony, to znaczy że uznaje ich zawartość za niezaufaną. Przestań odwiedzać szemrane serwisy :wink:

A jeżeli Twoim zdaniem wszystko jest z nimi w porządku, to podaj przykłady - ktoś z avastem będzie mógł to sprawdzić.

wywal avasta i po kłopocie, albo wyłącz osłonę

Avast nie wyświetla komunikatu że strona jest niebezpieczna po prostu przy włączonej osłonie stron www niektóre strony się nie wczytują np facbook,twitter

Hej,

A co z odpowiedziami na powyższe pytania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

1 Nic nie zmieniałem

2 Nie mam

3 Posiadam tylko zaporę systemową