Osłona www w avast 6 blokuje mi przeglądanie stron

Witam,

Zainstalowałem ostatnio avasta 5, miałem problem z internetem - blokował przeglądanie www, ale po ponownym uruchomieniu się dostosował i było ok. Po aktualizacji do avast 6 problem wrócił. Osłona www blokuje mi przeglądanie wszystkich stron www przez wszystkie przeglądarki.Gry online, czy gadżety na pulpicie działają tak jak należy. Próbowałem ją ustawiać, jednak nadaremnie, w sumie, to po aktualizacji miała takie same ustawienia, jak przed (kiedy działała), jednak z tymi “dobrymi ustawieniami” także nie działało. Aha, jeszcze jedno, wiem, że to ta osłona, bo jak ją wyłączę (nawet tylko tą), to przeglądanie stron zaczyna działać. Tak właśnie pisze tego posta. Nie chce zostać bez osłony www, więc mam pytania, jak to naprawić, co może być przyczyną takiego zachowania avasta?? Proszę o pomoc.

Aha, bym zapomniał. Mam też zainstalowanego Comodo Firewall z Defense+, ale z tego, co czytałem na forum nie gryzie się z avastem. Przed aktualizacją też go miałem i wszystko działało.

Kilerek , wejdź w Comodo w ustawienia firewalla i dla twojej przeglądarki ustaw regule Tylko wychodzące zamiast Przeglądarka WWW. Poza tym wejdź w ustawienia Defense i dla procesu od przegladarki ustaw Dostęp do usługi DNS.

Zrobiłem tak, jak napisałeś, ale jak nawet wyłączę firewalla i denfence+, lub nawet, jak zamknę program jest to samo. To nie jest wina firewalla, tylko avasta, a dokładniej modułu osłony www, bo jak wyłączę tą osłonę, to przeglądarki działają.

Dodane 02.03.2011 (Śr) 19:46

Dobra poradziłem sobie. Dzięki za pomoc.

W razie tego typu problemów napiszę, co trzeba było zrobić. A mianowicie:

  1. klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę avasta w zasobniku systemowym

  2. klikamy lewym przyciskiem myszy na napis: Otwórz interfejs użytkownika programu Avast!

  3. Klikamy w zakładkę “osłony w czasie rzeczywistym” po lewej stronie

  4. wybieramy moduł osłona www

  5. klikamy ustawienia zaawansowane

  6. klikamy w zakładkę wykluczenia

  7. odchaczamy “wykluczone typy MIME”

  8. klikamy “OK”

  9. zamykamy okienko avasta

I wszystko działa, nie wiem jak to pomaga i na co pomaga, ale pomaga. Miałem to tak ustawione od razu po instalacji, tzn po aktualizacji.

Pozdro

Witam Wszytskich ;]

Mam problem z modułem osłona WWW - program avast 6 (wyżej juz poruszony) Wykonałem czynnosci opisane uprzednio, jednak nie przynoszą skutku - mam legalny program z aktywna licencja, legalny windows 7…gdy wylaczam zapore osłone WWW pregladarki dzialaja - po właczeniu, a uprzednio oddznaczeniu “wykluczone typy MIME” problem dalej siępojawia…

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną - jakie ustawienia powinny być dokonane?? mam wszystko automatycznie ustawione w avast - jedyne co zmienilem to ,ze dokonalem zmian w poście wyżej opisane i NIC…

Proszę bardzo o pomoć, bo chciałbym zapore WWW miec aktywna ale przy mozliwosci przegladania stron internetowych :stuck_out_tongue: