Osoba z którą rozmawiam na Skype nie słyszy mnie

Witam :slight_smile:

Nie dawno zainstalowałem Windowsa Viste myślałem że będę potrzebował sterowników do płyty głównej więc je pościągałem (chodziło mi głównie o dźwięk) Po zainstalowaniu Visty jednak był głos i wszystko “grało” więc odpuściłem sterowniki. Gdy zacząłem rozmowę na Skype napotkałem problem ponieważ osoba z którą rozmawiałem nie słyszała mnie (ja ją słyszałem) W ustawieniach Skype mikrofon mam na full i wszystko niby powinno działać ale jednak nie działa a ja za bardzo nie wiem co mam zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Witam. W opcjach skypa widać czy mikrofon działa czy nie, więc nie ma gadania że niby powinno działać. Pozdrawiam

1.instaluj sterowniki

2.w opcjach skype masz rozmowę testową tam sprawdź

W opcjach Skype pokazuje że Skype działa a druga osoba mnie nie słyszy, to samo jest przy testowaniu mikrofonu.

To niech osoba z którą rozmawiasz sprawdzi u siebie czy ma dobrze wszystko poustawiane .

Nie wiem gdzie szukać sterownika do mojego mikrofonu. Mam płyte główną ASUSTek P5VD2-VM/SI

A co Ty masz za mikrofon że chcesz sterowniki do niego szukać ?

do mikrofonu sterowniki ???

jak się słyszysz w rozmowie testowej to masz ok ta osoba po drugiej stronie ma nie ok :slight_smile:

jak nic nie słychać

tu masz adres do sterów do dźwięku jak chcesz te od płyty zainstalować http://support.asus.com/Download.aspx?S … VM&p=1&os=

wybierasz swój system następnie Audio

Masz kartę dźwiękową High Definition Audio, 6-kanałowy kodek dźwiękowy ADI AD1986A SoundMAX

Sprawdź ustawienia mikrofonu nie na full tylko prawie na minimum.

Często tak bywa z kartami dźwiękowymi HD :wink:

Sprawdź w ustawieniach Skype czy masz tak zaznaczone:

rs307_skype.jpg

Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu.

Automatycznie dostosuj ustawienia głośników.

Zobacz moje wiadomości: problemy-karta-dzwiekowa-t497057.html#p3127971 brak-dzwiekow-skype-t493711.html#p3109008