Osobisty email hosting+domena

Hej,

Z racji, że mój adres na Gmailu jest lekko mówiąc mało profesjonalny a kontaktuje się z różnymi osobami chcę go bardziej uprofesjonalnić. mam już domenę i mój adres to będzie kontakt@imięnazwisko.pl. Tylko teraz gdzie podpiąć tego maila aby było tanio i dobrze. Mam przyzwyczajenia z Gmail np. zapamiętuje on wpisane maile, etykiety. Szukam nowoczesnego hostingu poczty email ale też nie za jakieś kosmiczne pieniądze. do 150 z domeną rocznie chcęsię zmieścić. Na kalendarzu mi nie zależy tylko smama skrzynka ale coś lepszego ja Rouncube.

Jakikolwiek tani hosting i thunderbird zamiast zabawa webowymi wydmuszkami :wink:

Mając domenę w OVH, można załączyć hosting 10m start, a do tego 1 konto pocztowe 5GB. Wszystko w cenie domeny, pod warunkiem terminowego przedłużenia. Jeżeli chodzi o webowe klienty poczty, to i tak nie ma nic lepszego niż RoundCube, bo w zasadzie ma wszystko, czego potrzeba. Pewnie, że znajdziesz jakieś udziwnienia, jak transfery maili, ale w OVH można to zrobić z poziomu panelu administracyjnego. Działa szybko, dobrze się konfiguruje. Nie bez powodu instalują go największe serwisy. A najlepszym rozwiązaniem i tak będzie konto pocztowe na hostingu i klient poczty, tak jak napisał @anon741072.

Jeżeli kontaktujesz się prywatnie (urzędy, poszukiwanie pracy itd.) to nie ma nic złego, jak będziesz miał emali imie.nazwisko@gmail.com, czy inne podobne kombinacje. kontakt@imienazwisko.pl wygląda dość dziwnie, to jest raczej dla firmy, ew. jak masz wolną domenę imię@nazwisko.pl a jak jest zajęta, to .com, eu, org.
Domenę jest kupić bezpiecznie poza graczami typu nazwa.pl (ja np. z 15 lat korzystam z domeny.tv), a następnie wykupić sobie gdzieś skrzynki pocztowe/hosting (jak Ci wygodnie). Ja mam zrobione to na https://mydevil.net, ale tam najprosztszy pakiet to dużo więcej, niż skrzynka pocztowa (skrzynka pocztowa to tylko promil możliwości), więc pewnie dla siebie znajdziesz coś tańszego.

@Automatyka z OVH ma bardzo dobry pomysł, działa to naprawdę dobrze na OVH z roundcube. Ewentualnie domeny są tanie na OVH (pl to chyba jakieś 50 zł netto/rok) + pakiet np. w hosting house - 5Gb to coś koło 30 zł netto/rok.

Mój dotychczasowy email to połowa imienia i połowa nazwiska plus 256@gmail.com.
Chodzi o to, że prowadzę bloga i coraz więcej osób zgłasza się do mnie z pytaniami i prośbami o współpracę. Promuję blog swoim imieniem i nazwiskiem stąd ta zmiana nazwy na kontakt@imięnazwisko.pl bo w żadnej usłudze emailowej nie zarejestruję imienia i nazwiska w nazwie już. Blog ma charakter prywatny nie zarobkowy. Dodam, że samo nazwisko może być ale z końcówką .cc, org.pl, ac, co, me ale jakoś wolę tradycyjną .pl.

Spróbuj zarejestrować swojego maila w Protonmail lub Tutanota. Jest duża szansa, że Twoje zestawienie Imię+nazwisko jeszcze jest dostępne. Co więcej, są to szanowane usługi, więc będzie to wyglądało nawet bardzo dobrze.