Osobna partycja na System ? Pytania

Witam , za niedługo będe robił format i mam pytanie czy mógłbym zrobić osobną partycje na SAM system+Stery?? Czytałem u wójka Google że tak ale ja już kiedyś tak zrobiłem i miałem problem z instalacja programów na 2-gej partycji

Zrobiłem osobną partycje na System i osobną na programy ale gdy chciałem zainstalować np: Firefoxa lub Ccleaner to podczas instalacji mi wyskakiwał jakis błąd TEMP. Wiecie o co chodzi?..Nie które programy poszły normalnie…

Będe instalował Win7,Ile mam zostawić miejsca? Dzięki z góry

Nie spotkałem się z takimi problemami

Na Windows 7 + sterowniki przeznacz 20 - 25 GB

Myślisz, że taki sposób daje zadziwiające rezultaty? I tak programy będą pakować dane na partycję systemową. Przy win7 później będziesz miał połowę bootowalnych plików na c a drugą połowę na innej partycji, mało racjonalne rozwiązanie.

Lepiej dać oddzielną na dokumenty, a system i aplikacje mieć na jednej.

Błąd jak podejrzewam związany jest z lokacją plików tymczasowych, można to obejść, poczytaj u wujka google o przenoszeniu folderów plików tymczasowych na inną partycję, powinno pomóc ale nie jestem pewien na 100% czy programy będą pracować poprawnie.

Instalacja programów na osobnej partycji raczej nie przyniesie Ci wymiernych korzyści a wręcz odwrotnie, na partycji “C” powinno się instalować system wraz z niezbędnymi sterownikami oczywiście oraz wszystkie potrzebne programy, dopiero prywatne pliki ze względów bezpieczeństwa należy trzymać na osobnych partycjach. Twoje kombinacje alpejskie są zbędne :wink:

wszystko zależy od tego, ile i jak pazernych na przestrzeń dyskową :wink: programów będziesz instalował, instalowałem Win7 już jakiś czas temu i nie bardzo sięgam pamięcią (wczesna wersja rozwojowa) ale myślę że w porównaniu do Visty niewiele się pod tym kontem zmieniło, dla świętego spokoju i komfortu, przy dzisiejszych pojemnościach dysków twardych, myślę że minimum 50GB