Ostateczne rozważania przed kupnem- system dla gracza?

Witam po przerwie!

Zastanawiam się nad zmianą systemu z Visty Home Premium 32 bit na Windows 7 32bi (nie wiem jaki :D). Chciałbym uzyskać od Was odpowiedzi na kilka moich pytań. Sprzęt z podpisu. Są następujące:

  1. Jak spisuje się Windows 7 w grach? Jestem graczem, więc jeśli nowe gry (stare w sumie też) chodzą mniej wydajnie niż pod Vistą to rezygnuję na wejściu… Interesuje mnie głównie tytuł jakim jest Call of Duty Modern Warfare 2. Na Viście działa elegancko- nie wiem co będzie pod Win. 7.

  2. Jak z ogólną wydajnością przy pracy- porównujemy nadal do Visty.

  3. Jaką wersję systemu kupić?

  4. Co z instalacją sterowników do systemu. Chcę zrobić tak: instaluję system-instaluję sterowniki MOBO z płytki od MOBO (karta sieciowa, dźwiękowa, chipset etc.)-instaluje Catalyst Control Center ze strony ATI-instaluję Avasta. To mój klasyczny schemat po instalacji Visty… Jak z siódemką?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam! :slight_smile:

Wg. mnie jeśli masz teraz Vistę to nie ma sensu zmieniać jej na Sevena, te systemy działają prawie tak samo.

Jeżeli jednak bardzo chcesz mieć nowy system to:

Ad.2 Oba systemy działają bardzo podobnie, choć większość twierdzi że Seven jest wydajniejszy.

Ad.3 Wystarczy ci wersja Home Premium do wyższych nie ma sensu dopłacać, jeżeli chcesz wykorzystać w pełni 4GB ramu wybierz wersję 64 bitową.

Ad.4 Schemat w przypadku nowego systemu jest identyczny jak w przypadku Visty.

Pozdrawiam

jak juz to zmienic na system 64 bitowy mialo by sens :wink:

Ale jak z grami?

1.mi wszystkie gry chodzą lepiej niż na viście

2.jestem userem steam;a ,wszystkie/gry i dema/ które instalowałem ok 60-70 gier /bez problemu chulały

3.nigdy nie wróce do visty !

4.sprawdzone na laptopach 1.6 x2 cel, 2.0 x2 cel, 2.2 x2 turion/uruchamianie systemu jest o wiele wolniejsze w viście niż na siódemce :lo

5.vista to fatboy/ciężki system

http://pclab.pl/art35445.html

Call of Duty Modern Warfare 2 na siódemce działa doskonale.

no ale on tu ma w opisie 4x1gb ramu wiec bedzie normalnie dzialalo a z grami nie ma problemu ja takiego nie mam :wink:

Teraz to już sam nie wiem co brać… :frowning: 64 czy 32 bity?

Jeżeli chcesz wykorzystać cały swój ram (czyli 4GB) to wybierz wersję 64 bitową, najpierw jednak sprawdziwłby dostępnośc 64 bitowych sterowników do twojego sprzętu i urządzeń peryferyjnych.

w sumie, to jak miałem innego proca i MOBO (64X2 4800+ na ASUSie M2R32-MVP) to Vista 64bity chodziła mniej wydajnie niż 32bit…

Powiem tak dużo gram i lubię mieć system zoptymalizowany pod kątem gier:

  1. XP x64 wszystko chodzi idealnie.

  2. Vista x64 wszystko niby ok. ale u niektórych pojawia się błąd ze stylami po aktualizacji DX10 do DX11

  3. 7 x64 zachowuje się tak samo jak Vista ale po optymalizacji Win 7 świruje tzn. blokuje na minutę dostęp do losowo wybranych plików .exe

1258160878678045.jpg

hmmm, muszę to przemyśleć…

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się na własnej skórze.A jak to zrobić,zapytasz?Bardzo prosto!

Microsoft udostępnił specjalną 90-dniową wersję próbną systemu Windows 7 Enterprise. Obraz systemu dostępny jest do pobrania dla każdego na witrynie TechNet. http://windows7.pl/aktualnosci/90-dniow … prise.html