Ostateczne rozważania przed kupnem- system dla gracza?

(Keymen3) #1

Witam po przerwie!

Zastanawiam się nad zmianą systemu z Visty Home Premium 32 bit na Windows 7 32bi (nie wiem jaki :D). Chciałbym uzyskać od Was odpowiedzi na kilka moich pytań. Sprzęt z podpisu. Są następujące:

1. Jak spisuje się Windows 7 w grach? Jestem graczem, więc jeśli nowe gry (stare w sumie też) chodzą mniej wydajnie niż pod Vistą to rezygnuję na wejściu... Interesuje mnie głównie tytuł jakim jest Call of Duty Modern Warfare 2. Na Viście działa elegancko- nie wiem co będzie pod Win. 7.

2. Jak z ogólną wydajnością przy pracy- porównujemy nadal do Visty.

3. Jaką wersję systemu kupić?

4. Co z instalacją sterowników do systemu. Chcę zrobić tak: instaluję system-instaluję sterowniki MOBO z płytki od MOBO (karta sieciowa, dźwiękowa, chipset etc.)-instaluje Catalyst Control Center ze strony ATI-instaluję Avasta. To mój klasyczny schemat po instalacji Visty... Jak z siódemką?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam! :slight_smile:

(rgabrysiak) #2

Wg. mnie jeśli masz teraz Vistę to nie ma sensu zmieniać jej na Sevena, te systemy działają prawie tak samo.

Jeżeli jednak bardzo chcesz mieć nowy system to:

Ad.2 Oba systemy działają bardzo podobnie, choć większość twierdzi że Seven jest wydajniejszy.

Ad.3 Wystarczy ci wersja Home Premium do wyższych nie ma sensu dopłacać, jeżeli chcesz wykorzystać w pełni 4GB ramu wybierz wersję 64 bitową.

Ad.4 Schemat w przypadku nowego systemu jest identyczny jak w przypadku Visty.

Pozdrawiam

(Szaman15) #3

jak juz to zmienic na system 64 bitowy mialo by sens :wink:

(Keymen3) #4

Ale jak z grami?

(Krispal) #5

1.mi wszystkie gry chodzą lepiej niż na viście

2.jestem userem steam;a ,wszystkie/gry i dema/ które instalowałem ok 60-70 gier /bez problemu chulały

3.nigdy nie wróce do visty !

4.sprawdzone na laptopach 1.6 x2 cel, 2.0 x2 cel, 2.2 x2 turion/uruchamianie systemu jest o wiele wolniejsze w viście niż na siódemce :lo

5.vista to fatboy/ciężki system

(Porchekarera) #6

(voyvod) #7

Call of Duty Modern Warfare 2 na siódemce działa doskonale.

(Szaman15) #8

no ale on tu ma w opisie 4x1gb ramu wiec bedzie normalnie dzialalo a z grami nie ma problemu ja takiego nie mam :wink:

(Keymen3) #9

Teraz to już sam nie wiem co brać... :frowning: 64 czy 32 bity?

(rgabrysiak) #10

Jeżeli chcesz wykorzystać cały swój ram (czyli 4GB) to wybierz wersję 64 bitową, najpierw jednak sprawdziwłby dostępnośc 64 bitowych sterowników do twojego sprzętu i urządzeń peryferyjnych.

(Keymen3) #11

w sumie, to jak miałem innego proca i MOBO (64X2 4800+ na ASUSie M2R32-MVP) to Vista 64bity chodziła mniej wydajnie niż 32bit...

(Rmk) #12

Powiem tak dużo gram i lubię mieć system zoptymalizowany pod kątem gier:

1. XP x64 wszystko chodzi idealnie.

2. Vista x64 wszystko niby ok. ale u niektórych pojawia się błąd ze stylami po aktualizacji DX10 do DX11

3. 7 x64 zachowuje się tak samo jak Vista ale po optymalizacji Win 7 świruje tzn. blokuje na minutę dostęp do losowo wybranych plików .exe

1258160878678045.jpg

(Keymen3) #13

hmmm, muszę to przemyśleć...

(Ciuci) #14

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się na własnej skórze.A jak to zrobić,zapytasz?Bardzo prosto!

Microsoft udostępnił specjalną 90-dniową wersję próbną systemu Windows 7 Enterprise. Obraz systemu dostępny jest do pobrania dla każdego na witrynie TechNet. http://windows7.pl/aktualnosci/90-dniow ... prise.html