Ostateczne "wasze" opinie o danym sprzęcie

Elo. Jutro ide zgłosić zamówienie do hurtowni o taki sprzęt :

Procesor AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket AM2) Orleans

Pamięć RAM PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 800MHz

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB,

Serial ATA II, zapis prostopadły)

Płyta główna Asus M2N-E nForce 570 Ultra

Karta graficzna GeForce 7900 GT Asus TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Jutro już będzie za późno bo z rana ide zamówić części i złożenie kompa. Dzisiaj możecie wyrażać swoje opinie. Wezmę wszystko pod uwagę. Na komputronik.pl cena zestawu wyszła 3.222 zł. W hurtowni na bank cena zejdzie lekko poniżej 3000 zł. Zachęcam wszystkich do wystawienia opinii na team sprzętu który jest u góry;)

Człowieku! Taki sprzęt to marzenie! Myślisz, że uda Ci się złożyć taką machinkę za 3000zł? Jak ja bym na tym wymiatał… Sama grafa wacha się pomiędzy 1000-1500zł (w zależności od wersji i producenta) Jestem pewien, że z dzisiejszym softem nigdy się nie zawiesi! Jednak będzie potrzebował dobreeeego zasilania, zasilacz conajmniej 400watt trzeba będzie kupić, mimo tego, że procesor i płytka główna od amd!

Moim zdaniem Git. Zapomniałeś o napędzie DVD i zasiłce. Co tu proponujesz? Jaka obudowa?

faktycznie zapomniałem o zasilaczu:/

Proponuje : Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-500) 500W

Obudowa za jakies 100zł

Kupie sobie jakiś napęd DVD za 100zł;)

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 15:24

w takim układzie cena nie powinna przekroczyć 3500 zł :wink:

najgorsze jest to, że narazie będę musiał grać na monitorku 15’ od Nokii :confused: kicha totalna

Jeżeli się kręcisz koło takiej mocy , a słusznie, to polecam ten:

http://www.allegro.pl/item109258192_tag … atis_.html

Ew. Fortron.

hm… może byś go wymienił na dwujajowca 3800+, pamięci masz przystowane raczej do dwóch jąder, bo na jednordzeniowy wystarczą 667MHz.

na dwa jaja mam za mało pieniędzy :frowning:

Powiedz najlepiej do czego bedzie slużyl ten komp, dobierze się najoptymalniejsze podzespoly, napewno troche zaoszczędzisz i po dolożeniu kupisz jakąś nienajgorszą 17’stke LCD :wink:

no to jak nie masz tyle kaski to można zrezygnować trochę z procka

i kupić atka 3000+(no i podkręcić trochę) i jakiś panel LCD jak kolega Bażant powiada :stuck_out_tongue:

I w sumie pamięci też mogą być 667 MHz od pdp(znów małe oszczędności)

Lepiej wziąć Samsunga SyncMaster’a CRT 17 cali. :wink: Dobra 17 LCD kosztuej dużo więcej.

W 100% popieram. Lepiej kupić dobry CRT za okolo 800 zl niz szajcowaty LCD za 1000 zl. Wyjdziesz na tym duzo lepiej.

ja wiem czy kupi szajs za tysiaka? :stuck_out_tongue:

a czy dwujądrowe proce są lebsze od 64-bit’owych ??

Przecież Athlon 64 X2(procesor dwujądrowy) to jest 64 bitowy.

Już wiem co zrobie 8) Kupie Athlona X2 4000 2MB cache L2 (po 1024 kb na każdy rdzeń) za ok 1500zł, a tą grafe która kosztuje ok. 1300 zł wymienie sobie np. na Galaxy GeForce 7600 GS podkręce na 7600 GT i chyba będzie wypas jak myślicie? Ta zmiana procka kosztem grafy będzie lepsza?. Komp ma być do domowych użytków z lekkim naciskiem na gry.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 22:16

kompa nie zamierzam zmieniać przez najbliższe 5 lat oprócz grafiki :wink:

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 22:20

no i wiadomo, że se potem dołoże drugie 1 GB pamięci :slight_smile:

weź 3800+

A co do karty… postaraj się zostać przy tej. GS nie podkrećisz tak łatwo do GT (trzeba zwiekszyć napięcia na rdzeń) a pamiątki często pakowane są gorsze.

Lepiej węź słabszy model dwurdzeniowego… I tak go podkręcisz.

Albo Athlona 3000+ którego na tej porządnej płycie podkręcisz ze standardowych 1,8 GHz do 2,5

Wazne zeby karta miała złącze HDMI(cyfrowe złacze audiowideo)

Ramy do taktowane 667 do athlonów jednordzenowych wystarczą…

W hurtowni zawsze taniej. Ja mam znajomego który często coś kupuje i ma jeszcze dodatkowe zniżki na 10% (oprócz tego że ceny hurtowe)

http://www.proline.pl - mają tanio, nie tylko w hurtowni, chociaz niektózy narzekają że serwis gwarancyjny troche wolny…

Zresztą masz serwisy - http://www.skapiec.pl

http://www.idealo.de i porównaj czy rzeczywiscie tak tanio…

MateuszP kolega zastanwai się nad dwoma jądrami. Do dwóch jaj potrzebne są 800MHz, a procek nie występuje w wersji 3000+

Czy to aż takie ważne? Nie wydaje mi się…