Ostateczne "wasze" opinie o danym sprzęcie

(Mopik100) #1

Elo. Jutro ide zgłosić zamówienie do hurtowni o taki sprzęt :

Procesor AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket AM2) Orleans

Pamięć RAM PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 800MHz

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB,

Serial ATA II, zapis prostopadły)

Płyta główna Asus M2N-E nForce 570 Ultra

Karta graficzna GeForce 7900 GT Asus TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Jutro już będzie za późno bo z rana ide zamówić części i złożenie kompa. Dzisiaj możecie wyrażać swoje opinie. Wezmę wszystko pod uwagę. Na komputronik.pl cena zestawu wyszła 3.222 zł. W hurtowni na bank cena zejdzie lekko poniżej 3000 zł. Zachęcam wszystkich do wystawienia opinii na team sprzętu który jest u góry;)

(Spectatorx) #2

Człowieku! Taki sprzęt to marzenie! Myślisz, że uda Ci się złożyć taką machinkę za 3000zł? Jak ja bym na tym wymiatał... Sama grafa wacha się pomiędzy 1000-1500zł (w zależności od wersji i producenta) Jestem pewien, że z dzisiejszym softem nigdy się nie zawiesi! Jednak będzie potrzebował dobreeeego zasilania, zasilacz conajmniej 400watt trzeba będzie kupić, mimo tego, że procesor i płytka główna od amd!

(Aficio32) #3

Moim zdaniem Git. Zapomniałeś o napędzie DVD i zasiłce. Co tu proponujesz? Jaka obudowa?

(Mopik100) #4

faktycznie zapomniałem o zasilaczu:/

Proponuje : Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-500) 500W

Obudowa za jakies 100zł

Kupie sobie jakiś napęd DVD za 100zł:wink:

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 15:24

w takim układzie cena nie powinna przekroczyć 3500 zł :wink:

najgorsze jest to, że narazie będę musiał grać na monitorku 15' od Nokii :confused: kicha totalna

(Aficio32) #5

Jeżeli się kręcisz koło takiej mocy , a słusznie, to polecam ten:

http://www.allegro.pl/item109258192_tag ... atis_.html

Ew. Fortron.

(McDracullo) #6

hm.. może byś go wymienił na dwujajowca 3800+, pamięci masz przystowane raczej do dwóch jąder, bo na jednordzeniowy wystarczą 667MHz.

(Mopik100) #7

na dwa jaja mam za mało pieniędzy :frowning:

(Bażant) #8

Powiedz najlepiej do czego bedzie slużyl ten komp, dobierze się najoptymalniejsze podzespoly, napewno troche zaoszczędzisz i po dolożeniu kupisz jakąś nienajgorszą 17'stke LCD :wink:

(Wigrus1) #9

no to jak nie masz tyle kaski to można zrezygnować trochę z procka

i kupić atka 3000+(no i podkręcić trochę) i jakiś panel LCD jak kolega Bażant powiada :stuck_out_tongue:

I w sumie pamięci też mogą być 667 MHz od pdp(znów małe oszczędności)

(McDracullo) #10

Lepiej wziąć Samsunga SyncMaster'a CRT 17 cali. :wink: Dobra 17 LCD kosztuej dużo więcej.

(D Ark) #11

W 100% popieram. Lepiej kupić dobry CRT za okolo 800 zl niz szajcowaty LCD za 1000 zl. Wyjdziesz na tym duzo lepiej.

(Wigrus1) #12

ja wiem czy kupi szajs za tysiaka? :stuck_out_tongue:

(Chrucik) #13

a czy dwujądrowe proce są lebsze od 64-bit'owych ??

(Jakubgavron) #14

Przecież Athlon 64 X2(procesor dwujądrowy) to jest 64 bitowy.

(Mopik100) #15

Już wiem co zrobie 8) Kupie Athlona X2 4000 2MB cache L2 (po 1024 kb na każdy rdzeń) za ok 1500zł, a tą grafe która kosztuje ok. 1300 zł wymienie sobie np. na Galaxy GeForce 7600 GS podkręce na 7600 GT i chyba będzie wypas jak myślicie? Ta zmiana procka kosztem grafy będzie lepsza?. Komp ma być do domowych użytków z lekkim naciskiem na gry.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 22:16

kompa nie zamierzam zmieniać przez najbliższe 5 lat oprócz grafiki :wink:

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 22:20

no i wiadomo, że se potem dołoże drugie 1 GB pamięci :slight_smile:

(McDracullo) #16

weź 3800+

A co do karty.. postaraj się zostać przy tej. GS nie podkrećisz tak łatwo do GT (trzeba zwiekszyć napięcia na rdzeń) a pamiątki często pakowane są gorsze.

(Paluszczak) #17

Lepiej węź słabszy model dwurdzeniowego.... I tak go podkręcisz.

Albo Athlona 3000+ którego na tej porządnej płycie podkręcisz ze standardowych 1,8 GHz do 2,5

Wazne zeby karta miała złącze HDMI(cyfrowe złacze audiowideo)

Ramy do taktowane 667 do athlonów jednordzenowych wystarczą...

W hurtowni zawsze taniej. Ja mam znajomego który często coś kupuje i ma jeszcze dodatkowe zniżki na 10% (oprócz tego że ceny hurtowe)

http://www.proline.pl - mają tanio, nie tylko w hurtowni, chociaz niektózy narzekają że serwis gwarancyjny troche wolny...

Zresztą masz serwisy - http://www.skapiec.pl

http://www.idealo.de i porównaj czy rzeczywiscie tak tanio...

(McDracullo) #18

MateuszP kolega zastanwai się nad dwoma jądrami. Do dwóch jaj potrzebne są 800MHz, a procek nie występuje w wersji 3000+

Czy to aż takie ważne? Nie wydaje mi się...