Ostateczny wybór komponentów... jutro zamawiam komputer

Witam!

Jutro będę zamawiał kompueter+monitor. Oto komponenty jakie wybralem:

Mobo: P5K PRO P35 słyszałem, że to bardzo dobra płyta i p45 nic nie wprowadza nowego oprócz PCI 2.0

Procesor: E8400 BOX

Chłodzenie: Pentagram Karakorum

Pamięci: A-Data EE Vitesta 2x2GB 800MHZ CL4

Obudowa: Coller Master Elite 331

Zasilacz: Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S

HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

Grafika: GTX 280 Gigabyte

Nagrywarka: Pioneer 216

Monitor: LG LCD 22" W2252TQ-PF

Czy wszystko jest ok? Procesor mam zamiar kręcić do minimum 3,8GHZ.

Musisz zaktualizować bios aby Ci obsługiwał tego procka.Zasilacz zmień na Corsair tx 650.http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-t … html.Karta graficzna wymaga zasilania przez 8 pinową wtyczke.

Gigabyte taka przelotkę posiada w zestawie. A bios mi zaktualizują :). Tylko jaka wersja to ma być ? Można o dokładny link? To podam dla sprzedawcy.

Do biosu wersja 1105.

Widzę, że najnowsza wersja to 1202 czy ta może być ?

tak

Ok dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zasilacz Pentagram będzie dobrym wyborem? A może ZASILACZ CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W ?

Każdy z nich będzie dobrym wyborem.

Osobiście wybrałbym Chieftec-a.

Za ile te komponenty? Jak niewielkie różnice cenowe, to może lepiej kupić lepszą płytę (nie tylko PCI, jeszcze chociażby proces technologiczny)? Podobno te A-Daty średnio się kręcą. Zasilacz wziąłbym od Corsair’a (np. 520/550W). Dyski te chyba też mają tendencję do padania.

Jak w pewnym sklepie zastanawiałem się nad tym seagate’em, a wd, to gość mi powiedział że 9/10 500’tek ostatnimi czasy wróciło na serwis, tak więc nie można powiedzieć aby były zbyt bezawaryjne te seagate’y (oczywiście, zapewne zła seria, ale że aż tak złą wypuścili z fabryki…).

pixel69 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wybrałem płytę ASUS P5Q. Czy będzie do niej wymagane aktualizacja biosu? Zasilacz wybrałem ZASILACZ CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W

Nie trzeba aktualizować biosu.

Corsair będzie lepszy od Chiefa

No ale ten chieftec chyba nie jest zlym wyborem ?

Nie nie będzie. Będzie dobrym.

dorzuć do Corsaira tx 650 eu 50 zl i wszystko będzie ok.