Ostatio na forum - chińska czy jeszcze inna czcionka

Dzisiaj w sekcji ”ostatnio na forum mogliśmy podziwiać font widoczny na załączonym obrazku. W związku z powtarzającymi się problemami z tą sekcją, można dojść do wniosku, że redakcja chyba sobie nie radzi. Ponadto na bugtrackerze zgłaszałem błąd związany z przewijaniem strony po jej powiększeniu za pomocą skrótu dostępnego we wszystkich popularnych przeglądarkach, czyli ctrl + “+”.  Błąd może się wydawać mało istotny, ale nie z perspektywy kogoś takiego jak ja. Słabo widzę, i często powiększam stronę w ten sposób. Po kilkukrotnym powiększeniu za pomocą tego skrótu przewijanie zaczynaźle działać tzn. Przewijanie nie może dojść do końca prawej strony. To powoduje trudności w przeczytaniu niektórych treści. Nigdzie indziej takie coś nie występuje. Proszę więc o ogarnięcie sekcji ”ostatnio na forum” oraz naprawienie przewijania.

Screenshot_2017-01-10-09-40-50.png

Forum zostało zaatakowane przez koreański spam, z Ostatnio na forum nic się nie dzieje. Działa dobrze. :slight_smile:

Jak widzisz, screen pochodzi z Chrome na Androida, może ten problem dotyczy tylko tej przeglądarki, ja go mam nadal.

Zakładałem w zeszłym tygodniu podobny temat, ale ktoś go już chyba usunął, a problem się powtarza.

DP mocno podpadło Kim Dzon Unowi :smiley:

Ja korzystam z przeglądarki IE11 i w tej chwili w " Ostatnio na forum" mam w chińskich czy azjatyckich znaczkach.

Czy to oznacza, iż czas się uczyć tych języków?

Już od dłuższego czasu atak trwa

https://forum.dobreprogramy.pl/windows-7-31f/

 

Tutaj masz już temat o tym

 

Hej,

 

Sekcja “Ostatnio na forum” wyświetla najnowsze, nowo założone tematy na forum. A skoro zdarzył się atak spamerski z Korei, to nie dziwne, że tematy pojawiły się w boxie dotyczącym forum pokazują właśnie takie znaczki - tak też zatytułowano spamowe wątki na forum.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus 

Mnie o tyle zaskoczyła ta sytuacja, że zgłaszałem w grudniu problem z krzaczkami przy okazji testowania pamięci w moim blaszaku. i nie uzyskałem żadnej sugestii w tej mierze. Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie problemu.

Hej,

 

@Jaziko - ale to nie jest żaden błąd w renderowaniu - to jest normalna koreańska czcionka.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki, ale mnie nie interesuje czy koreańska czy chińska tylko co powoduje takie sytuacje.

 

Hej,

 

Atak spamerów po prostu.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dobreprogramy są znane na całym świecie, nawet w Korei :stuck_out_tongue:

A może to sugestia by zacząć się uczyć nowych języków :slight_smile: rozwijać się :wink:

Mnie zawsze dziwiło jaki jest cel takiego spamu ? Przecież nikt normalny w PL nie bedzie tego klikał czy tłumaczył ? :slight_smile:

Zwiększenie PageRank, indeksacja przez wyszukiwarki?

Wlaczymy z tym, wydaje się że problem już usunięty, tylko pozostaje sprzątanie.

Cały czas pilnuję i staram się panować nad sytuacją.

Goście zaczęli używać IP-ków z całego świata. Wcześniej atakowali tylko z Korei i Japonii. Teraz plują z każdego miejsca na świecie. Zakładam, że to jakiś niezły botnet. reCaptcha googlowa okazała się mało przydatna, działa per przeglądarka a nie user, więc wystarczy, że raz jakiś człowiek przejdzie catpche, potem może już sobie boot może robić co chce.

W każdym razie walczymy kolejnymi utrudnieniami dla spamerów i mam nadzieję, że się w końcu nami znudzą :slight_smile:

Hej,

 

No oby w końcu tak się stało. Życzę tego wszystkim. :smiley:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Co z pomysłem na captchę wymagającą znajomości języka polskiego?

 

Tylko trzeba to jakoś tak wymyśleć żeby tego nie dało się przejść brute force’em.

A więc to taka jest sytuacja :slight_smile: Przez to, że sekcja “Ostatnio na forum” często znika, dlatego też pierwsze co pzyszło mi na myśl, to to, że wyświetlana jest nieprawidłowa czdionka, a nie pomyślałe, że wymierzone są tego typu ataki.

 

Aby sobie porqdzić, trzeba próbować różnych sposobów, CAPTHA wymagająca języka Polskiego jest jakimś pomysłem, ale nie wiem czy wypali. Skoro to potrafi obejść zwykłą CAPTHE, może to oznaczać, że w procesie rozwiązywania mogą brać udział ludzie. Tak więc przepuszczenie pytania przez tłumacz Google nie powinno być dla nich problemem. Ja proponuję rozwiązanie oparte na walidacji treści wstawianych postów. Skoro spamerzy wstawiają chińskie znaczki, to można zrobić tak, że jeśli wykryty zostanie pozt zawierający chińskie znaczki, to nie zostanie on wstawiony na forum. 

 

Zważywszy na to, że z reguły spamowaniem zajmują się automaty, można pokusić się o pewną zmyłkę. Raczej mało kto po uruchomieniu automatu wchodzi na forum sprawdzić czy te temty rzeczywiście się tam znalazły, tak więc możnaby nie zwracać komunikatu o błędzie przy wykryciu chińskich znaków, aby automaty nie zgłaszały żadnych błędów. W ten sposób spamerzy będą myśleć, że spamują, a tak naprawdę, tematy nie będą wstawiane na forum, i spamerzy nie będą szukać sposobu na obejście mechanizmu. Co wy na to?