Ostatnia próba ponownego -hibernacja, nie działa klawiatura

Witam

W sobotę włączyłem hibernację, poszedłem do sklepu na zakupy, a po uruchomieniu komputera wyskakuje takie coś:

Ostatnia próba ponownego uruchomienia systemu z jego poprzedniej aktualizacji nie powiodła się. Czy spróbować ponownie?

  • Usuń dane przywracania i przejdź do menu uruchamiania systemu

  • Kontynuuj ponowne uruchamianie systemu

Otóż problem polega na tym, że klawiatura zaniechała funkcjonowania i nie da się żadnej opcji zaakceptować ani nawet przejść z jednej na drugą.

Z góry dziękuję za pomoc.

bez klawiatury ps/2 nie obejdzie się

masz klawiaturę usb i nie masz jej włączonej w biosie

usb support albo keybord support albo coś takiego z usb/klawiaturą

a nie ma czasem odliczania że za 30 sekund użyje domyślnej opcji

  • NIE

laptoop to medion, nie ma wyjścia na PS/2 , na USB i owszem sprzęt to Medion MD 97600, ale akurat jest to chyba bez znaczenia

system win XP

przy odpaleniu wciskam klawisz F8 ale nie przechodzi mi do trybu awaryjnego

leci pasek Intela tylko pokazuje na dole że mogę użyć (F2 i F12) do wejścia boot menu, ale one też nie działają i po pasku ) załadowany, i mam komunikat jak wyżej - niestety klawiatura nie działa by wybrać jakąkolwiek opcję

próbowałem podłączyć klqwiaturę zewnetrzną przez port USB - objaw nie było na niej zasilania

czyli taki sam efekt

znalazłem to na stronie pomocy techniecznej win xp - ale tam, jest brak rozwiązania, bynajmniej ja go nie widzę.

http://support.microsoft.com/kb/294427/pl

mogłeś od razu napisać że to laptop

jak wejść do biosa w tym modelu medion MD 97600

F2 lub Delete(del)

te są najczęsciej jak uruchamiasz komputer to powinno być napisane

Nie wiem jak masz ustawione w opcjach zasilania ale u mnie za obudzenie po hibernacji jest odpowiedzialny przycisk zasilania

  • a w bios’ie nic nie ma przynajmnie u mnie (niemiecka klawa)

mu nie chodzi o obudzenie z hibernacji tylko o brak możliwości używania klawiatury

wyłączyłem baterię pd Biosa - w ten sposób iż dwa kabelki wychodzące od baterii zostały odłaczone od złączki.

na 10-15 sekund ,

podłączyłem monitor zewnętrzny i nadal mam ten problem,

Dodane 25.08.2011 (Cz) 16:40

System startuje ale nie mogę wejśc do BIOSA, i nie mogę dalej odpalic Winowsa XP , zainstalowałem Linuksa - ubuntu i pod nim kalwiatura działa.

Zatem zastanawiam się gdzie jest problem - w ustawieniach Biosa przy bootowaniu ?

czy może ten model ma taką blokadę klawiatury w Biosie przy odpaleniu - nie mogę ani skortzystać z F2 czy F12 - nie działa.

Restartowałem baterię BIOSa- ale problem był nadal, jakoś cudem wszedłem - myślałem iż to wina klawiatury, dzisiaj byłem w serwisie - oglądał ją serwis i jest ok. - po zainstalowaniu linuksa działa

nie mogę wejśc do windowsa xp gdyż mam komunikat proszący mnie o wcisniecie klawisza r w klawiaturze

Nie można uruchomić systemu, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Mozesz podjąć próbę naprawy pliku … wsiskając klawisz r i wkładając płytke instalacyjną