Ostatnie wersje aplikacji Chrome i Sklep Play na Android 11

Witam,

Mam LTC Smart Box TV z Androidem 11. Fabrycznie zainstalowane aplikacje takie jak Chrome czy też Sklep Play są dawno nieaktualne, w Chrome nie jestem nawet w stanie dokonać synchronizacji zakładek.

Mam pytanie - wie może ktoś z Was jakie ostatnie wersje aplikacji Chrome i Sklep Play były wydane na Androida 11?.

Popatrz na APKMirror. lub APKPure - Sam korzystam czasem z APKPure. Tam jest napisane chyba, jaka wersja na Android TV 11.

Chrome (Google TV) 29.0.1547.80 APK Download by Google LLC - APKMirror

APKMirror ma więcej imfo jednak. :slight_smile:

Google Play Store (Android TV) 38.7.29 APK Download by Google LLC - APKMirror
Sklep Play.

Napisz, czy OK linki, dobrze? :slight_smile:

[EDIT]
@asziatko A to nie możesz otworzyć Sklepu Play i zaktualizować w oficjalny sposób? Ja mam starego smartfona z Androidem 10, innego z Androidem 9, i jeszze jednego z Androidem 6 :open_mouth: no i wszystko chodzi…

Co to konkretnie za urządzenie?
Nie ma w ustawieniach aktualizacji?

To jest box LTC Smart TV model LXBOX51 na Android 11.

Sklep Play zaktualizowałem przez plik APK ale Chrome już nie, nadal mam wersję 69 mimo że instalowałem wersję 90.

Nie znam się na tym, ale w przypadku TV często automatyczne aktualizacje się „zacinały” i pomagało przywracanie do ustawień fabrycznych lub wgranie najnowszej wersji oprogramowania przez pendrive.

Właśnie wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne i nie wiele to pomogło.

Niby wszystko funkcjonuje w moim przypadku aplikacja Polsat Box Go ale jest problem z Chrome żeby zaktualizować do nowej wersji.

Wersja zabezpieczeń jest powiem z 2021 też nie bardzo jest możliwość update.

Tylko gdzie takowe znaleźć?

Po zaktualizowaniu Sklepu Play i wyszukaniu w nim Chrome’a krzyczy, że aktualny?

Właśnie to raz gdzie taką wersję znaleźć by wrzucić na nowo z pendrive.

A dwa to po zaktualizowaniu Sklepu Play i wyszukaniu Chrome jest monit by zaktualizować, ale co z tego jak dokonam aktualizacji i nadal mam wersję 69, to jest właśnie takie nie co dziwne.

Najlepiej ze strony producenta/dystrybutora by się nie uceglić generycznym oprogramowaniem do przystawki „smart TV”.

Masz na myśli reflash? @krystian3w

Dystrybutorem LTC jest Lamex na stronie nic nie ma o aktualizacjach czy też innych update softu, tylko zgłoszenie serwisowe.

Jaką ty wersję w ogóle chcesz aktualizować?
Niektóre Smart Boxy miały wersję Androida „zwykłą” i tam instaluje się „normalne apki” ze sklepu Play.
I są też Smart Boxy jak na przykład MIBox, gdzie mają wersję Androida dla TV.
Na nich w ogóle nie ma dostępu w sklepie do Chrome, bo tej przeglądarki nie wspierają.
Skoro miałeś fabryczną apkę to masz „zwykłego” Androida.
Więc najlepiej odinstaluj tę apkę co masz i zainstaluj na świeżo nowsza wersję, może nie od razu 90, ale 84 jaka była dedykowana pod Androida 11.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/chrome/chrome-84-0-4147-111-release/google-chrome-fast-secure-84-0-4147-111-11-android-apk-download/

Koledzy, dokonałem aktualizacji aplikacji Sklep Play i Chrome.

Ja mam jak pisze @cyngiel_1 mam wersję na boxie zwykłą Androida co mam możliwość instalowania plików APK i właśnie dzięki nim zaktualizowałem Sklep Play do wersji 38 i Chrome do wersji 120.

Tylko teraz jak mogła mi „wpaść” wersja 120 skoro „84 jaka była dedykowana pod Androida 11”?.

Mogła ci wpaść, bo spełnia wymagania. Tyle

Android TV również pozwala na wgrywanie plików APK.

Dziwne z tym chrome. No żeby teraz tobie działały aktualizacje w tym Sklepie Play. Usługi Google Play Sercices również aktualne?

@blumberplumber przyznam się że Usługi Google Play Services nie sprawdzałem jaką mają wersję - sprawdzę, ale z tego co widzę po APK to ma być wersja 23.49.14 https://m.apkpure.com/pl/google-play-services/com.google.android.gms .

Sprawdź przez Sklep Play. Najpierw przez Sklep Play zobacz, a potem APKPure.

Nie ma opcji eksportowania zakładek & ulubionych w Chrome 120 na Android 11 w box’ie TV?.

Pytam z racji że chciałem sobie przenieść zakładki & ulubione na Chrome 120 na box’ie TV i nie odnajduje takowej opcji nigdzie.

Sync z Kontem Google to rozwiązuje teraz. Co ty, ręcznie przenosić chcesz zakładki, historię itp. między urządzeniami i aktualizować to co jakiś czas? :smiley:

Jeśli sync na Androidzie 11 nie działa, to opcja „Backup” lub podobnie chyba… Przynajmniej na PC to widziałem kiedyś…

Ręcznie nie przenoszę zakładek ulubionych, nie te czasy już :slight_smile:.

Chciałem je importować bo nie ma synchronizacji zakładek z konta Google mimo że są zaznaczone, a nie są widoczne w Chrome na box’ie TV.

Z tego samego konta Google mam synchronizację zakładek na smartfonie i wszystko funkcjonuje ładnie.