Ostatnio komp zaczął pracować dużo razy wolniej

nie wiem czy w ogóle powinnam zawracać wam głowę na tym forum, ale próbuję różnych opcji, bo martwi mnie ten komp, a kompletna ze mnie laiczka jeżeli chodzi o komputery… zawsze pracował w miarę szybko, nie było problemu, gdy kilka aplkacji było włączonych jednocześnie, ale ostatnio coś się dzieje…np. gdy działa Winamp i włączam chociażby przeglądarkę internetową to Winamp sie zacina, albo bardzo spowolniona jest muzyka…rozmowa na gg i jednoczesne ściąganie pliku z sieci wewnętrznej spowalnia i jedno i drugie…do tej pory takie rzeczy sie nie zdarzały…może to co wyszło w logu kompletnie nie ma związku z tymi problemami, ale lepiej się upewnić:) (a wiecie może dlaczego przy każdym wyłączaniu kompa wyskakuje okienko z zamykaniem programu hpqimzone.exe?? - to coś z drukarką związane? można coś zrobić żeby taki komunikat się nie pokazywał??) jeżeli znajdziecie coś w tym logu to z góry wielkie dzięki za pomoc:)

ojojoj witaj na Forum :slight_smile:

Używamy tu polskich znaków w pisowni - użyj przycisku icon_edit.gif

pliki na czerwono usun ręcznie z dysku, a wpisy w Hijacku.

Daj jeszcze loga z SilentRunners. Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport.

wklejam log z SilentRunners, a raport z AVG AntySpyware 7.5 za trochę bo skanuje się właśnie:)

Usunęłam zbędne multikopie tego posta. Pozdrawiam, Joan

Log ok.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > uruchamianie> możesz odznaczyć w\w.

Start > panel sterowania > Java > update > odptasz opcję Check for updates automatically.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz:

Start > panel sterowania > opcje regionalne > języki > szczegóły > zaawansowane > zaptasz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Start > wszystkie programy > autostart > skasuj z prawokliku.

Jak nie używasz Messenger’a to możesz go usunąć > start > uruchom > wpisz polecenie >

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Optymalizacja i odchudzanie Windows XP

jeszcze ten raport:

ok, nic groźnego nie ma, usuń wszystko, co znalazł :slight_smile: