Ostatnio spadła mi sprawność baterii - dlaczego?

No widzisz - miałem niedawno ten program … ale niestety blokował mi wysyłanie i odbieranie mmsów ! Więc go odinstalowałem i już go nie mam , a a mmsami wszystko wróciło do normy !

Jednak ta bateria ciągle szybko się czerpie - ale oczywiście spróbuję tego co proponujecie - poza jednym , rozładowaniem baterii do zera … też co nieco słyszałem !

A ten Task Killer to co robi ? … coś usuwa i czy to oby bezpieczne dla pozostałych aplikacji …

W sumie odezwę się jeszcze jak zrobię to co radzicie !

… ale już dzięki za rady !

Co do baterii miałem już nie jeden telefon (smartfon) i jakoś w żadnym mi to w żaden sposób nie zaszkodziło a nawet pomagało.

A jeśli chodzi o APN Droid w opcjach ma by nie blokował mmsów. Ostatnio użyłem do tego APN Lock też bardzo fajny.

Task killer zabija (wyłącza) procesy, czyli co niektóre programy działające w tle, np wychodzimy z internetu a jednak przeglądarka cały czas działa. Tak bezpieczne np. w programie Advenced Task Killer są trzy tryby i na tym standardowym na pewno nie będzie problemów, a ma też listę do której można dodać program który nie zostanie wyłączony.

To zainstaluj inną wersję, starszą. Jak rozumiem instalujesz wersję od producenta nie od operatora?

Popatrz na androidowe fora i zainteresuj się pojęciami jaki WPIE battery stats i Battery Calibration - to 1. nie miałem okazji testować, to drugie u mnie to pic na wodę, ale u niektórych działa.

APNdroid jest zbędny - od tego służy opcja po wciśnięciu przycisku Power.

Zabijacze zadań to nie najlepsze rozwiązanie. Potrafią pozabijać zbędne zadania, które system musi sam potem zrestartować i się zmula. Używałem kilku taks killerów i wszystkie są do kitu, telefon bez tego chodzi i tak normalnie, również na włączonych pakietach i komunikatorach od rana do nocy.