Ostrość obrazu

Jak poprawić programowo ostrość obrazu??

zwiększ od swieżanie poziomie (jeśli to crt - kineskop), jeśli LCD to rozdzielczość (jeżeli nie możesz więcej - to masz kiepski monitor), co to za monitor ??

hp 2465 rozdzielczość jest ustawiona optymalnie odświeżanie maksymalne a obraz taki sobie tochę pryzpomina mi matryce TN

działasz na kabelku dvi czy d-sub ?? to jest 24calowy panel ?? może dlatego…

ale na PVA i generalnie obraz jest nieco rozmazany szczególnie jest to widoczne przy czcionkach

Ostrość/jakość wyświetlanego obrazu zależy od kilku czynników:

  • Od karty graficznej (gdy np. przesiadłem się z Rivy TNT2 na GF2 MX to jakość się znacznie pogorszyła)

  • Od typu złącza. DVI - lepiej; W przypadku D-SUB czym wyższa rozdzielczość powyżej 1600x1200 tym gorsza jakość (znacznie)

  • Od zakłóceń elektrycznych (np. gdy kabel DVI leży równolegle do kabla zasilania)

  • Od jakości wykonania matrycy (tu już nic nie poradzimy)

  • Od rozdzielczości; Dla Ciebie rozdzielczością domyślną ekranu jest 1920x1200 (ręcznie ja ustaw)

  • Od ustawień ekranu; W moim BenQ FP91GP jest możliwe ustawienie ostrości czcionek - poszukaj tego u siebie.

Pewnie nie wypisałem wszystkiego, ale jak coś mi przyjdzie do głowy to napiszę. Na razie przeanalizuj powyższe punkty.

ps. Jeżeli ten monitor Ci nie odpowiada to za darmo zamienię się z tobą na swojego BenQ nie mającego problemów z ostrością :slight_smile:

Pozdrawiam !