Ostrzeżenia COMODO dot. procesów.exe, 100% CPU usage

Od jakiegoś czasu mam problem z procesami.exe. Dziś znów 100% CPU usage; przez pół godziny nic nie można było robić. Poza tym COMODO niektóre zablokował i teraz nie chodzi mi Firefox i Menedżer zadań. Pojawiały się np. takie ostrzeżenia: “taskmgr.exe próbuje uzyskać podwyższone uprawnienia”, “unsecapp.exe próbuje uzyskać dostęp do chronionego interfejsu COM”, “firefox.exe próbuje uzyskać dostęp do usługi klienta DNS/RPC” itd., z czego większość jest zablokowanych. Może niektóre trzeba odblokować? Myślę, że to dlatego nie działa Menedzer i Firefox. Ale tak poza tym, to same procesy firefox.exe i taskmgr.exe są w “aznanych za bezpieczne”, “zaufanych” czy jakoś tak…

Poniżej przedstawiam logi OTL:

OTL

Extras

Dodam jeszcze, że jak chcę wykonać skanowanie w opcji “Mój komputer”, to zawsze zawiesza się Vista i skanowanie nigdy nie jest ukończone. Próbowałam już kolejny raz dzisiaj przeskanować i od tego się zaczęło, potem COMODO wysyłał mnóstwo ostrzeżeń dot. tych różnych procesów.

Kkarmel , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

@Kkarmel

sprawcami zamieszania mogą być zabezpieczenia…z logów widać, że masz zainstalowane

Comodo Internet Security

ESET NOD32 Antivirus

Malwarebytes’ Anti-Malware

McAfee

i do tego jeszcze AVG do ochrony przeglądarki

Masakra!!..powoli odinstaluj wszystko, a na pewno Comodo, bo komunikaty jego HIPSa są dla Ciebie niestety…dla Twojego systemu…“zabójcze” i powodują jego błędne działanie. Nie wiadomo, jak masz ustawiony pakiet Comodo, ale widać, że jego komunikaty są nieczytelne dla Ciebie, a co za tym idzie blokowanie/zezwalanie zgłaszanych akcji nie jest prawidłowe.

Instalowanie nadmiaru programów zabezpieczających powodować może konflikty nie tylko między nimi samymi…chronią te same obszary systemu i każdy z nich “chce” to robić skuteczniej, więc blokują czasem nie tylko siebie nawzajem, ale i zaufane procesy.pliki systemowe…ale również, jak widać, błędy systemu. Jak pozbędziesz się wszystkich “zabezpieczycieli”, jak przeczyścisz system choćby CCleanerem, to zainstaluj sobie prosty AV, który jesteś w stanie jakoś ogarnąć i ustawić pod swoje potrzeby.

No tak ;d Najpierw był eset, ale minęła licencja, więc zainstalowałam MW, potem z tego samego powodu zainstalowałam comodo, a mc afee nie wiem skąd się wziął.

Odinstalowałam Comodo, FF działa, Menedżer też; teraz biorę się za resztę. Tylko czy mogę w tym wątku prosić o odpowiedź jaki AV (darmowy) najlepiej się zaopatrzyć.

Kilka tygodni temu miałam sporo problemów z trojanami (od tego się zaczęły wszystkie komplikacje ;d). Dlatego wolałabym coś, skutecznie wykrywającego ten typ wirusa. Jakby to miało znaczenie, to mam Viste