Ostrzeżenie-niebezpieczna strona, dlaczego?

Proszę spojrzeć, freewal zewnętrzny na routerze zablokował pewny arykuł na ten stronie, oraz blokuje wejście na download na tej stronie, a np to forum nie blokuje. Co jest nie tak ?

post-266684-0-69447000-1434916081_thumb.

Już od dawna antywirusy a nawet Chrome blokują dostęp do pobierania plików na DP z powodu asystenta pobierania który instaluje jakieś toolbary i tym podobne aplikacje. Jeśli pobierasz z linków bezpośrednich to niema problemu, ale jeśli pobierasz asystenta (który jest wyłączony jeśli jesteś zalogowany) to już nie jest tak kolorowo. Możesz pobierać - nić nie grozi, tylko instaluj z rozwagą.

Linki bezpośrednie też są blokowane, bądź przynajmniej były.

Ja tam na dobreprogramy i na fixitpc blokuję takie cukierki: akamaihd.net, gravatar.com. Między innymi. A programy z DP jeszcze mnie nie pogryzły i bezpieczniej jest pobrać np produkty adobe z DP, niż ze strony adobe. Nie mam sławnych* antywirusow, firewalli, korzystam z zapory i paru dodatków. W powyższej ochronie routera, na pewno dałbym DP do wyjątków.

Z dobrychprogramów nic mi nie wlazło. Agent jest do ominięcia.

 

Nie mam zaślepki na oczach. Disconnect na fixitpc blokuje 18 elementów na dziale bezpieczeństwa. http://prntscr.com/7jvleq

Na tym forum blokowane jest 7 w analogicznym dziale. http://prntscr.com/7jvlor

 

Cyklicznie pojawiają się tematy o zagrożeniach na DP. Teraz także nie ma potrzeby pomocy. Jest po prostu raban. Temat powinien trafić do działu o portalu. To jasne, że chodzi o agresywną politykę przeciwko konkurencyjnymi sites. Wiele av i firewalli wpisało się w to, bo ich zaszargany brudny interes.

Ni używam Disconnet, więc nie wypowiadam się na temat jego statystyk…wiem tylko, że uBlock pozakuje na Fixitach tylko 4 zablkowane żądania, a tu na DP 10 m.in. open.x, gemius.pl czy google-analytics czyli związane z analizą aktywności uzytkowników (śledzące ich aktywność?). Nie ma ich na forum Picasso.

Raban?..jest od kilku lat, a dyskusja wciąż trwa, choć DP wykonało wiele już wolt i manewrów, by zatrzeć niedobre wrażenie. Nie poweim, część to posunięcia fair i skuteczne, ale niektóre sprawę pograszały tylko.

A agresywna polityka?..z której strony niby?..który portal masz na myśli?

Nie portal, nie portal. Gdzie żeś przeczytał, że portal? Producenci antywirusów podpisali umowy partnerskie z Google. A przecież 90% skryptów Google, to szpiegujące. No badware z Google, to w większości pomówienia i paszkwil, prześladowanie portali. Podobnie AVG prześladował latami DP.

U mnie uBlock nic nie blokuje na Fixitpc. Za to rozszerzenie lightbeam, to i owszem, gravatar.com. Sam zaznaczyłem.  A przecież nie dam się wpędzić w paranoję - na pewno bezpiecznie będę odwiedzał wymienione i inne portale.

Bo oprogramowanie antywirusowe/antycokolwiek nie jest na tyle inteligentne żeby wiedzieć że linków bezpośrednich ma nie blokować. A na pewno nikt mu tego nie powiedział. Pewnie zaraz administratorzy DP zareagują i odblokowane zostaną zarówno linki bezpośrednie, jak i te z asystentem. Moim zdaniem oprogramowanie zabezpieczające ma tu generalnie rację - pobierając programy z DP trzeba być ostrożnym. Korzystając z linków bezpośrednich można spokojnie ostrzeżenia zignorować, jednak trzeba uważać, co jest w instalatorze programu (i ewentualnym downloaderze producenta) pozaznaczane, czy on czasem nie doinstaluje nam podobnego syfu co dobroprogramowy Asystent.

Np akamaihd.net jest na facebooku, a jak zablokujesz ten kwiatek, to z facebooka nie skorzystasz, a po wyjściu z facebooka warto wyczyścić ciasteczka, bo śledzą użytkownika po wylogowaniu się z facebooka.

 

U mnie ghostery blokuje tutaj 4 reklamy i analityki.

 

Kiedyś pamiętam, pobrałem z DP program z downloaderem, to mi coś wlazło na komputer, i od tamtego momentu omijam downloadery dużym łukiem. Niby można odzaczać, ale tam akurat nic nie było do odznaczania. Program się zainstalował + jakieś świństwo.

 

Można zawsze zainstalować leciutki programik unChecky.

 

A np stronę instalki czy programosy to nie blokuje. Dodam do wyjątków, jeśli można dodawać w tym firewalle na routerze.

http://forum.dobreprogramy.pl/natychmiastowe-pobieranie-zawiera-wirusy-t507647#entry3223308/

 

Kłódka. Nie będzie wałkować czegoś co zostało już przewałkowane.