Ostrzeżenie systemowe w win10

Po zalogowaniu w Win 10 otrzymuję komunikat: sihost.exe ostrzeżenie systemowe “Unknown hard Error”. Potem pojawia się komuniat: “Informacje o zabezpieczeniach są nieprawidłowe lub zostały zmodyfikowane. Ten program zostanie zakończony”. Po kliknięciu na OK pojawia się czarny ekran.

Na początek spróbuj tego:

  1. Naciśnij klawisz Windows Start
  2. W polu wyszukiwania wpisz " cmd ", ale NIE NACISKAJ “ENTER”.
  3. Naciśnij i przytrzymaj " CTRL-Shift " na klawiaturze, jednocześnie naciskając " ENTER ".
  4. Zostanie wyświetlone okno dialogowe o udzielenie zgody.
  5. W polu kliknij " TAK ".
  6. Powinieneś widzieć czarny ekran z migającym kursorem.
  7. Na tym czarnym ekranie wpisz " sfc /scannow " i naciśnij " ENTER ".
  8. SFC rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu problemów z plikiem sihost.exe oraz innych problemów z plikami systemowymi.
  9. Postępuj zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

klawisz start nie reaguje

Podstawowe pytanie - czy problem pojawił się po jakiejś ostatniej aktualizacji Windowsa? Jeśli wg ciebie tak to sprawdź czy jesteś w stanie uruchomić system w trybie safe.
Jeśli ci się to uda to:

  • Kliknij Windows + I albo po prostu wejdź w Ustawienia.
  • Wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia i otwórz Zaktualizuj Historię.
  • Wybierz Wyświetl historię aktualizacji -> Odinstaluj aktualizacje.
  • System otworzy listę aktualizacji w Panelu Sterowania. Wybierz ostatnio zainstalowane aktualizacje i kliknij Odinstaluj.

Jeśli powyższe nic nie da to najpewniej czeka cię reinstalacja systemu.

Wnuk uruchomił jakąś aktualizację dla win10. Podejrzewam że ta podejrzana aktualizacja uszkodziła system startowy. Udało mi się, po wielu różnych próbach, uruchomić częściowo windows nie klikając na ostrzeżenie systemowe. Ponieważ napęd DVD był w porządku, to przeprowadziłem instalację Win 10 z zachowaniem aplikacji i dokumentów. z płyty CD, którą zgodnie z zaleceniem stworzyłem przy przesiadce z Win 87.1 kilka lat temu. Dzięli za uwagę i rady. Można zamknąć temat.