Ostrzeżenie w VirtualBox

Gdy próbuje zainstalować Virtual box wyskakuje mi Worning Networkin Interfaces

Installing the Oracle VM virtualBox 4.1.2 Networking feature will reset your network connection.później co chwile pokazuje mi że oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z systemem windows xp

Podczas instalacji owych “network interface” po prostu VirtualBox, dodaje dodatkową “wirtualną” kartę sieciową, dzięki której komunikuje Twój oryginalny system z tym zainstalowanym w virtualboxie, podczas tego procesu logicznym jest, że wymagane jest zresetowanie aktywnych połączeń sieciowych i dlatego jest to ostrzeżenie, żebyś np. mógł sobie przerwać ściąganie updejtów itd. itp.

to skąd te wykrzykniki przy stworzonych kartach sieciowych przez Virtalbox’a i czemu jak postawie wirtualny system to w ustawieniach sieci nie ma hamachi?

Bo nie zaakceptowałeś instalacji niecertyfikowanych sterowników podczas instalacji virtualboxa, ale mogę tylko zgadywać :idea:

Tak, jak mówi sadaj72. Bo żeby np. mieć płynne przechodzenie kursora między systemem hosta (Twój system, na którym zainstalowany jest VirtualBox) a systemem gościa (wirtualna maszyna), mając uruchomioną wirtualną maszynę, w oknie wirtualnej maszyny trzeba wybrać Urządzenia - Zainstaluj dodatki (Guest additions). I one również instalują niecertyfikowane sterowniki, tudzież podczas instalacji użytkownik jest pytany o zgodę.

dm-4IPV.png

(żeby uruchomić instalację, muszę czasami wejść do Start - Komputer - prawy przycisk myszy na napęd - Otwórz - uruchomić plik VBoxWindowsAdditions w zależności od architektury maszyny wirtualnej, x86 - systemy 32-bitowe, x64 - systemy 64-bitowe).

Przed chwilą zerknąłem do Menedżera urządzeń na maszynie wirtualnej, na której zgadzałem się podczas instalacji dodatków, i nie mam żadnych wykrzykników. Przez lata, raczej podstawowego, użytkowania, naprawdę nie zauważyłem, żeby te dodatki robiły coś złego. Zresztą, w hypervisorach (programach do wirtualizacji) innych producentów, też istnieją dodatki do instalacji na systemach gościach.