Oświetlenie klawiatury listwa lub tuba LED z USB

112.jpg

Chciałbym oświetlić zasadniczo klawiaturę ale z portu USB, 36cm – max 50,0cm

Może ktoś z was bawił się w coś takiego? Mam lampkę USB ale oświetla mi jedynie biurko, w razie co to mam lutownicę i zasilacz usb sieciowy.

http://allegro.pl/item860654799_podswie … d_usb.html

http://allegro.pl/item861803696_podswie … a_led.html

http://allegro.pl/item869044513_wodoodp … rwona.html

http://www.tedtronix.pl/produkcja.php?id=tubaled

http://www.allegro.pl/item862547725_neo … enami.html

http://www.allegro.pl/item862203979_pod … 34_cm.html

Chyba że ktoś z forumowiczów coś takiego już robił z jakichś tub czy modułów na allegro i może coś podpowiedzieć jak przerobić to na usb? By zaoszczędzić kilka groszy :slight_smile:

Może zerknij na to:

http://allegro.pl/listing/search.php?ca … 9Bwietlana

Klawiaturę mam w porządku tzw łamaną od MS. Model w opisie. Ale w razie co to tą diodę mogę przełożyć do PC. Znam klawiatury z podświetleniem ale jedynie Lebtec jest fajny robiony przez Logitecha za rozsądne pieniądze ale mały.

ja mam 9 diód takich

http://www.allegro.pl/item861006045_lis … olory.html

ale powiem szczerze że polutowałem, podłączam do molexa bo one są na 12V no i działa… ale mam białe i aż rażą a z resztą i tak zawsze piszę bez patrzenia na klawiaturę :stuck_out_tongue:

tak więc najlepiej nie zmieniać klawiatury i nauczyć się na swojej pisania bez patrzenia, i szybciej, i łatwiej :wink:

Na łamanej czasem muszę spojrzeć bo nie jestem pewien :wink: Zresztą będzie dodatkowo oświetlać mi ładnie biurko. A jak będzie coś nie tak to wynocha do “budy”.

no ja mam taki patent już od jakichś 5/6lat wtedy nie było tych listw więc pojedyncze diody wbudowałem w biurko od spodu, akurat jest tam gruba belka którą nawierciłem i powsadzałem diody połączone szeregowo i podpięte pod zasilacz bo działają na 12V jeszcze dodatkowo dyskretny przycisk który wył/wł diody w dostępnym miejscu a zasilacz cały czas jest sobie podłączony ,diody wyglądem są takie jak w zapalniczkach ,patent dość przydatny, bardzo często korzystam

Wolę na usb bo taką wszędzie można zabrać i przełożyć, i energoszczędne :wink: