Oszalała myszka lub padnięta płyta główna

Jak w temacie, dziś i na mnie przyszła pora zapytać :wink:
Objawy nie występują zawsze, ale zwykle przy pierwszym uruchomieniu danego dnia:

  1. kursor się rusza, przyciski nie działają
  2. przesuniecie myszki powoduje pozaklikiwanie ikon i opcji w (samoistnie!) pootwieranych menu kontekstowych
  3. czasami próba wpisania czegokolwiek na klawiaturze powoduje to samo wariactwo co i mysz.

Co robiłem:

  1. druga mysz + wszystkie porty -> myszka też szaleje
  2. odpalenie linuksa z USB, też zaklikała w przeglądarce losowe elementy, wywalała kod strony etc

Wniosek:
Na moje oko problemem nie sa sterowniki, wirusy, a płyta główna. Jakieś lepsze pomysły ;-)?
Zważywszy na wiek laptopa 10+ to wyrzuciłbym rodzicom go przez okno, bo “czasami działa, zostaw”, “nie działa, co zrobić”, “a możemy podejść pożyczyć?” :wink:

Po prostu zrób im przysługę, skombinuj im jakiegoś żwawego poleasinga i podmień a tego wystaw jako uszkodzonego na aukcję.

Szkoda, że nie blaszak, bo bym Ci dał :-/

W menedżerze urządzeń wszystko OK? Co to za OS i laptop?

Acer 8930G, Windows 10. Tak w menadżerze nie ma znikających urządzeń. Potem jeszcze był mikro linuks z live usb i podobnie się sypało. No i tu pytanie “jak naprawić”, czy już “przyszedł czas na dziadka”.

Nie żartuj :wink: Za 15.6 cali po 18,4 by mnie wydziedziczyli, to jest główny argument za trzymaniem & naprawianiem: chcą dużą matrycę.

Wątpię czy ktoś kupi “jeszcze działającego laptopa” jak niżej:
myszka szaleje, touchpad trochę nie działa (przyciski padły), matryca trochę odbarwiona, gniazdko zasilania lutowane 10 razy, kilka mniej ważnych przycisków na klawiaturze też nie styka. Sprawna jest karta graficzna i RAM :wink:

Dzięki :wink: Tak źle nie jest, blaszaka sam sprezentuje rodzicom, miałem zamiar na Ryzena się z A8 przesiadać, a do któregoś TV mogą podpiąć na stałe.

A na odpietym touchpadzie tez problem wystepuje?

1 polubienie

To ja bym im sprezentował “gwizdek” :slight_smile:

Również obstawiam wypracowany touchpad.
@anon7248146: Spróbuj go wypiąć skoro i tak korzystają z myszki. Taśma od niego powinna być widoczna po zdemontowaniu klawiatury. Możesz się posiłkować filmami z yt, bo widzę, że jest tego trochę.

Może wystarczy programowe wyłączenie w systemie?

Nie zaszkodzi spróbować.

Pod wieczór może znajdę czas i przyjdę pomóc, tyle razy co składaliśmy go, to bez filmów już można.
A sprawa pilna ponownie od rana aktualna: “Help! Myszka sama biega po ekranie i klika! Co zrobić?” :slight_smile:

Też zacząłbym od tego.