Oszczędności w banku

Cześć Wam!

Czy ktoś może orientuje się jaki bank najlepiej sprawdzi się w oszczędzaniu pieniędzy?? Zawsze pod koniec miesiąca zostaje mi kilka groszy na koncie(50-200zł) i fajnie jakby było można je jakoś wykorzystać…

I teraz nie wiem co najbardziej się opłaci… Lokata czy konto oszczędnościowe… Tylko jakie i gdzie?

Jeszcze nie wiem za jaką formę obrać… oszczędności długoterminowe czy krótkoterminową… Bardziej się skłaniam za 1 opcją…

Rzadko mam nagłe sytuację, że potrzebuje pieniędzy na teraz.

Niema takiego banku(wszystkie banki mają politykę zarabiania pieniędzy).Dobrym bankiem jest mBank.

Tylko banki? Rozumiem, że uważasz, że inne przedsiębiorstwa mają politykę generowanie strat?

Może i dobrym, ale czy akurat do oszczędzania? (dla porównania eMax Plus 3%, konto oszczędnościowe w BGŻOptima 4,6%)

Patrz uważnie na gwiazdki przy kontach oszczędnościowych, aby nie okazało się później, że będziesz musiał dopłacać do interesu. Jeśli jakiś bank oferuje procenty wyższe niż inflacja, to tylko metodą spekulacyjną (akcje, itp.) co właśnie wiąże się możliwością utraty pieniędzy.

mbank jest dobrym, ale żartem. Radze poczytać co naprawdę o tym banku sądzą jego klienci (przez klientów rozumiem tych, którzy płacą za posiadanie konta w tej instutycji).

rozważ ofertę deustche banku - całkiem ciekawe opcje mają.

m1k3 , a co jest z nim nie tak? Mam tam 2 konta (jedno płatne- firmowe) i nie narzekam. Jak szukałem banku to miał najtańsze oferty, a wszystko sprawnie działa.

Zazwyczaj minimalna kwota lokaty w jakimkolwiek banku to 1000 zł, więc ze środkami rzędu 200 zł miesięcznie trzeba raczej myśleć o kontach oszczędnościowych. Albo mądrych książkach - inwestycje we własna naukę zazwyczaj dają większy zwrot niż to, co oferują banki. :wink:

Mam w mBanku 7 kont, pierwsze założyłem ponad 8 lat temu, ale jak rozumiem, nie jestem ich klientem, skoro nie płacę za posiadanie konta? :smiley:

Idąc tym przedziwnym tokiem myślenia, to mBank w ogóle nie ma klientów, bo w tym banku się za konta nie płaci. :smiley:

mBank ma jakieś ciekawe oferty dla nowych klientów (typu payback), ale raczej dla takich, którzy mają stałe comiesięczny wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł. Ale nie jest to raczej bank do oszczędzania, zarówno lokaty jak i konta oszczędnościowe mają niskie oprocentowanie, rzędu 3%-4%. Najlepiej oprocentowany jest chyba msaver (5%).

Lepsze prawdopodobnie byłby Konto Skarbonkowe w Getin Online, do którego można zakładać konta oszczędnościowe, a poza tym jakieś złotówki można dostać za samo korzystanie z konta. :wink:

Ponoć fajny jest też Alior Sync, który też ma jakieś opcje oszczędnościowe, a poza tym zwraca kasę za zakupy w necie.

Żartujesz czy Ty tak na poważnie?

Wszystko się zmienia. Warto robić przegląd ofert od czasu do czasu.

Sam byłem wiernym klientem mBanku ale tylko do pewnego momentu.

Zwraca, ale tylko po spełnieniu jednego z trzech warunków - wpływ pensji na rachunek, lokaty na min. 10000 zł lub średnie saldo na rachunku w wysokości (chyba) 2000 zł.

Już w innym temacie pisałem iż bardzo jestem zadowolony z posiadania konta w Alior Sync,aczkolwiek główne konto posiadam w innym banku z uwagi na wypłacaną comiesięczną premię.

Po ostatniej decyzji RPP o obniżce stóp procentowych,a co za tym idzie spodziewany jest spadek oprocentowania lokat terminowych.

Wszystkie banki to złodzieje :stuck_out_tongue_winking_eye: i przy takich kwotach nie ma sensu oszczędzać bo po pierwsze oprocentowanie jest śmiesznie niskie, po drugie od tego jeszcze trzeba odliczyć podatek 19% więc kasy i tak jeszcze będzie o 1/5 mniej :stuck_out_tongue:

https://www.google.pl/#hl=pl&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&tok=EnEKS71QGwTyNgsHLm8U7g&cp=10&gs_id=4o&xhr=t&q=mbank+opinie&es_nrs=true&pf=p&sclient=psy-ab&oq=mbank+opin&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=d2a179eb93da8bf&biw=1920&bih=936

sam mam tam konto firmowe, tylko ze względu na to, że cześć moich klientów jest przyzwyczajona do BRE i używa ich kont - dzięki temu przelewy są prawie natychmiastowe. To sobie bardzo cenię i zaliczam na plus - szkoda że nie ma tego wobec wszystkich banków.

teraz minusy: aktualizacja zasad i tabel raz na 2 tygodnie, zmiany regulaminów świadczenia usług raz na 2 tygodnie, każdy przelew (niezależnie od kwoty) poza ZUS jest płatny. Oszczędzanie w tym banku nie istnieje, tak samo jak helpdesk - próby załatwienia czegokolwiek kończą się odesłaniem na drzewo.

Sam osobiście przeszedłem do deustche - nie bede tu pisał o zaletach tego banku, do wad należy zaliczyć brak obsługi ratalnej, co w przypadku sklepów internetowych lub braku umowy z żaglem/itp może być kłopotliwe.

W żadnym banku nie oszczędzisz pieniędzy, a prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach coraz ciężej oszczędzać.

W sumie, to lecą od początku roku. Kiedyś lokata w GO miała zazwyczaj 6%, teraz nie ma nawet 5%. :confused:

To fakt… A ktoś to w ogóle czyta? :slight_smile:

Przelewy do US i innych rachunków mBiznes także są darmowe.

Za przelewy na swoje eKonto też jeszcze nigdy nie zapłaciłem.

To pewno zależy od tego, na kogo się trafi. Mnie jeszcze nigdy nigdzie nie odesłali, zawsze dostałem pomoc, jakiej potrzebowałem.

No proszę jak odsetki lecą w dół…w moim głównym banku zmieniły się od dnia 11 marca 2013…

Terminowe lokaty oszczędnościowe klasyczne w złotych

(roczna stopa oprocentowania)

12 miesięcy:

  1. poniżej 10.000 zł 2,50%

  2. od 10.000 zł do 29.999,99 zł 2,50%

  3. od 30.000 zł do 99.999,99 zł 2,70%

  4. od 100.000,00 zł 3,00%

Ja nie trzymam pieniędzy w banku, po co ktoś ma bezkarnie obracać moimi pieniędzmi, wolę schować w domu do koperty.

No dopóki masz tyle co dostaniesz od mamy na bułkę w szkole to rzeczywiście się sprawdza :stuck_out_tongue: Trzymanie w domu większej kasy jest po prostu ryzykowne, nie mówiąc już o chodzeniu i płaceniu w ten sposób gdziekolwiek.

Nie bezkarnie, bo dostajesz odsetki, które przynajmniej równoważą inflację. A jak trzymasz w kopercie, to jesteś w plecy. No, ale kto bogatemu zabroni. :wink:

Lokaty mam w getinonline.pl , niedawno zakładałem kolejną i udało mi się jeszcze na 5%.

mBank dobrze działa ale do oszczędzania z pewnością nie jest (mam tam konto)… jedynie mSaver jest w miarę dobry ale jak coś uzbierasz to na lokatę w innym banku.

somekind, napisałeś, że dostajemy odsetki, a co to za odsetki? Podatek Belki wszystko weźmie z powortem

Od kiedy podatek Belki wynosi 100%?