Oszczędzanie energii elektrycznej

Fakty są takie, że energia elektryczna jest obecnie dosyć droga a podobno bedzie jeszcze droższa. W związku z tym pojawia się pytanie o formy oszczędzania energii elektrycznej… Jakie taryfy są najlepsze z przeznaczeniem do domków 1-rodzinnych?

Ja używam taryfy weekendowej.
Działa to tak prąd tańszy jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 15 i od 22 do 6 rano.
W soboty w niedziele oraz święta prąd tańszy jest przez całą dobę.
Rachunek co dwa miesiące. Przestrzegając godzin taryfowych płacę rachunek między 75 a 85 zł.

Ja akurat mam 3 fazy, rachunek w taryfie ok 200-300, zimą 1000 plus. zmieniłem sprzet na LED, (żarówki , telewizory) procki na ryzeny , pralkę, lodówkę na A+++, Została mi jeszcze jedna plasma 42" chyba z 300W to ciągnie. Nie chce ktoś kupić? ? Piękny obraz. A ogrzewanie elektryczne. woda. za gaz to z 60 zł

Jeśli chodzi o taryfy to warto jest się zastanowić nad odpowiednią ale pod katem tego kiedy najczęściej używasz prądu. W ciągu dnia czy może w ciągu nocy. Tak naprawdę największe jednak oszczędności na prądzie przynosi zmiana trybu życia
wymiana żarówek w domu na ledowe - początkowo inwestycja może się wydawać dość droga z uwagi na to, że żarówki ledowe tanie nie są, jednak z czasem na pewno sie to opłaci
gaszenie po sobie światła w pomieszczeniach
jak również ograniczenie drobnej, niepotrzebnej elektroniki ( takiej jak światełka przy gniazdkach czy jakieś podświetlane ramki na zdjęcia).
https://coupondojo.com/pl/blog/17-planowanie-wydatkow--jak-robic-to-madrze-i-oszczedzac

Na stronie jest kilka porad jak planować wydatki domowe.