Oszczędzanie energii w XP Acer one

Witam kupiłem niedawno małego laptopa Acer One z Windowsem XP i szukam jakiś opcji w opcjach zasilania z wifi, ponieważ jak mam podłączony zasilacz to internet bezprzewodowy mi bardzo ładnie działa jednak gdy działam tylko na samej baterii wiele aplikacji internetowych i gier mi nie działa mimo naładowanej baterii 100% a prędkość internetu znacznie spada jak również wczytywanie się stron internetowych i nigdzie nie mogę znaleźć wyłączania oszczędzania energii dla poszczególnych komponentów tak jak jest to w Windows 7. Proszę o pomoc gdzie mogę takie szczegółowe opcje znaleźć dotyczące internetu bezprzewodowego

W windowsie xp czegoś takiego nie ma. Radzę poszukać w internecie nootebook menager czy coś w tym stylu.

Zainstaluj Acer Empowering Framework, a następnie Acer ePower Management i Acer eNet Management.

Dodatkowo poprzez menedżer urządzeń wyłącz oszczędzanie energii przez kartę sieciową.

start->Panel Sterowania->Opcje Zasilania ->Oszczedzanie Energii->Zastosuj i kliknij OK:)

przyczyna była całkiem inna, polegała na włączonej opcji power safe mode w managerze zadań pod wifi :wink: