Oszczędzanie energii

Czy jest jakiś program, który pozwala na stosowanie takich schematów zasilania zmniejszających pobór prądu. Coś w stylu tych trybów w laptopach (Full Performance, Office, Battery Saving). Chodzi mi o to żeby na przykład automatycznie zmniejszał taktowanie procesora i karty graficznej, ewentualnie napięcia. Słyszałem o programie RMClock (podobno pozwala zmieniać częstotliwość i napięcie procesora), ale nie działa w win7 64-bit (sterownik nie podpisany cyfrowo). Jest mi to potrzebne, bo rachunki za prąd, jak komputer pracuje cały dzień, przychodzą zabójcze. :o

To co Ty masz za laptopa, że otrzymujesz porażające rachunki za prąd? 8)

A co do meritum sprawy to kiedyś całkiem niezły był darmowy Notebook Hardware Control, ale to wersja z 2007 roku, więc u Ciebie nie na pewno nie zadziała. Próbowałeś programów zarządzających oferowanych przez producenta laptopa? Dodatkowo masz przecież w Windows 7 całkiem spore spektrum ustawień związanych z zarządzaniem energią w laptopie. Możesz stworzyć własny plan oszczędzania energii wyłączając zbędne urządzenia

MarS kolega nie ma laptopa tylko PC (przynajmniej tak by wynikało z sygnaturki).

A co do programów to znalazłem np. takie coś http://news.cnet.com/8301-11128_3-10008255-54.html

Nie wiem czy to coś warte bo sam mam laptop i trzy tryby zarządzania energią.

P.S. Co prawda na Vistę ale może 7 również ruszy.

Tak, mam PC. Faktycznie jak się przyjrzeć mojemu postowi, to z niego wynika coś przeciwnego. :slight_smile: Zaraz wgram tego Edisona i zobaczę, czy się do czegoś przyda.

EDIT:

Dosyć przydatny ten program, ale ja bym chciał żeby on mi zmieniał zużycie prądu podczas pracy, bo nie interesuje mnie ustawianie trybu wstrzymania czy innych rzeczy. Ja potrzebuję komputera włączonego, ale ze zmniejszonym zużyciem prądu, kosztem wydajności (mniejsza częstotliwość procesora, karty graficznej, może nawet zmniejszone napięcia). Do tego podobno służy program RMClock, ale nie mogę go zainstalować przez ten sterownik nie podpisany cyfrowo. (system nie pozwala) Ostatnio dość dużo pracuję “biurowo” z pakietem office, oraz przeglądam internet. Nie potrzebuję do tego jakiejś super wydajności procka, czy grafiki. Ale nie wiem jak to zmniejszyć, a tymczasem rachunki rosną. :cry: Z grafiką nie ma problemu, bo mam program nvidia gamers HUD, ale do procesora nie mogę niczego znaleźć. :frowning:

RMClock zdaje się działa pod Windows 7 64-bit - kwestia podmiany odpowiedniej biblioteki ( RTCore64 sys ).

Poszukaj informacji na ten temat w necie, ja niestety właśnie muszę wyjść i nie jestem w stanie tego teraz zrobić …

Jak chcesz naprawdę płacić mniejsze rachunki to zmień sprzęt na laptopa, lub pc z zintegrowaną grafiką, zasilaczem o wysokiej sprawności i monitorem LCD LED.

ok dzięki za pomoc :slight_smile: