Oszukanie rozpoznawania twarzy w Samsungu Galaxy S20 FE 5G - czy możliwe?

Jak w temacie. Czy możliwe jest oszukanie rozpoznawania twarzy w smartfonie Galaxy S20 FE 5G przy wykorzystaniu zdjęcia wyświetlonego na ekranie komputera? Pytam, bo jutro planuję zrobić film na YT o tym, jak skonfigurować rozpoznawanie twarzy.
Ten telefon wykorzystuje wyłącznie kamerę, czy jeszcze jakiś skaner głębi czy LIDAR? Mi nie udało się odblokować telefonu przy użyciu zdjęcia selfie. Próbowałem na zdjęciu wykonanym zaraz po, jak i krótko przed zarejestrowaniem twarzy w systemie. Ktoś coś?

Z tego co mi wiadomo to S20 FE nie wykorzystuje do skanowania twarzy głębi (3D) tylko 2D. Stąd istnieje możliwość oszukania rozpoznania twarzy za pomocą zdjęcia.
Ogólnie jeżeli chodzi o zabezpieczenia biometryczne to aktualnie najlepszym i najbezpieczniejszym jest odcisk palca.

Taki tam test i opis.

Nie sądze by to sie zmieniło.



Jeśli chodzi o logowanie biometryczne to Apple robi to dobrze, koreańskie/chińskie firmy raz lepiej raz gorzej, ale ja bym nie ufał :wink:
Z drugiej strony przed kieszonkowcem wystarczy, bo taki nie dysponuje twoim zdjęciem czy odciskiem, a jeśli ktoś jest na tyle zdeterminowany żeby je zdobyć, to zagrozi ci nożem i sam mu odblokujesz :wink:

Teraz to nie wiem co powiedzieć na filmie. Powiem, chyba że mój telefon wykorzystuje skanowanie twarzy 2D i można to oszukać za pomocą zdjęcia. Jednak mi nie udawało się tego dokonać i nie pokażę i nie udowodnię na filmie.

W ustawieniach rozpoznawania twarzy jest opcja do wyłączenia / włączenia, która niby powoduje szybsze rozpoznanie, ale i z tym nie udało mi się oszukać zdjęciem na monitorze komputera. Może takie zwykłe, papierowe zdjęcie? Ja takowego nie mam.

Co, dobrze będzie jak tak powiem?

@anon741072 Ten kanał Emce jest też spoko. Subskrybuję go :slight_smile:

" Testowe zdjęcie wykonano iPhone’em 11 przy dobrym świetle i wydrukowano bez poddania go jakiejkolwiek edycji. We wszystkich przetestowanych urządzeniach testujący eksperci skonfigurowali rozpoznawanie na prawdziwej twarzy, po czym dokonano próby odblokowania zdjęciem. Metoda jest wręcz prymitywna, a wyniki okazały się szokujące: z 25 przetestowanych smartfonów 20 dało się oszukać. "
Ja tego nie sprawdzałem bo i po co? Staroświecki jestem więc hasło wolę a ze pamięć mam dobrą wiec to mi wystarcza.