'Oszukanie' Windowsa?

Pytanie:

czy istnieje jakaś możliwość oszukania mojego Windowsa, tak by wykrywał inną kartę graficzną niż mam w rzeczywistości?

Ofc. zdaję sobie sprawę z tego że to nie podniesie wydajności, niemniej jednak jest mi to potrzebne w pewnym celu.

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

w rejestrze znajdź nazwę karty jaka jest wyświetlana w manadżerze urządzeń i zmień ją na inną. sterowniki nadal będą te same, a nazwa wyświetlana będzie inna. powinno to działać, piszę teoretycznie.

Hmm… Może troszeczkę inaczej.

Mi chodzi głównie o oszukanie systemu że mam na karcie więcej pamięci niż w rzceczywistości. Mam 64, a potrzebuję żeby wykrywał 128.

takie coś jest nie możliwe, jak sobie to wyobrażasz, jak aplikacja spróbuje wykorzystać tą pamięć, o której będzie widziała, że jest, a której nie będzie rzeczywistości. skoro wymaga tyle pamięci graficznej, to chyba żaden programista ot tak sobie tego nie napisał, tylko rzeczywiście musi wymagać tyle do działania :slight_smile:

Jest możliwe, wystarczyło odszukać wpis od karty graficznej z memorysize, a następnie z 00 00 00 04 zmienić na 00 00 00 08 i tak w 3 miejscach.

I działa ładnie i płynnie. :>

Anyway dzięki za chęci ;]

Tarnum Czy był byś w stanie opisac mi dokładniej jak taki numer zrobić? no i czy mona zrobic tak zeby nie czytalo mojej karty jak GF MX tylko moze jakos inaczej:D