Oszukiwanie cz nieświadome czy świadome

Wczoraj wszedłem do sklepu z radiami samochodowymi gdzie jest też skup/sprzedaż komputerow używanych.Widze gosć rozmawia z kontrachentem o kompie.

Pentium III 500MHZ

96 RAM

Riva TNT 16 Mb

I ten kupujący pyta się czy proc jest niezły.Sprzedawca odpowiada.Tak nie jest zły można sobie jeszcze pograć a karta też jest niczego sobie.Nie no musiałem wyjść ze sklepu żeby sie nie ześmiać przy ludziach w sklepie.

Jak to jest czy takie jawne oszustwa dotykają ludzi zielonych w temacie o kompach wszędzie czy nie??Mam nadzieje ze nie daliscie sie tak nigdy perfidnie naciągnąć bo ów gość tego “kompa” kupił :x

Aha całość z monitorem 17 cali Fujitsu-Siemens + klawa + mysz kosztowała 450 złotych :o

można pograć,ale w pasjansa :smiley:

Dlatego człowiek nieobeznany nie powinien sam kupowac kompa,powinien przyjśc z kimś bardziej znającym się na komputerach,nawet wśród tych dobrych są słabe konfiguracje - płyty ze zintegrowaną grafiką nadającą się tylko do biura,albo mała ilośc pamięci - komp niby wypasiony,dwa rdzenie,super grafika,ale 512 MB ram,klient i tak nie popyka sobie na full detalach,bo ma za mało ramu

są sklepy gdzie jeszcze ludziom pomogą :wink:

ja bratu złożyłem kompa i jeszcze w sklepie mi wymienili ram na dual i chodzi lepiej :slight_smile:

:hahaha: ach ten profesjonalizm …

Identycznie, jak poziom wiedzy konsultantów TP :stuck_out_tongue:

Pamiętajcie, nigdy nie kupujcie komputerów, gdy niezbyt dobrze się znacie,

lepiej przyjść z jakimś specjalistą bądź kolegą, który zna się na technologii informatycznej.

:shock: :hahaha:

jedyne pretensje możesz kierować do siebie.

zamiast uświadomić biednego klienta, wyszedłeś ze sklepu :-x

zgodzę się z freedom j bym tak zrobił.

no jasne ostanio mój kumel opachł kompa celeron 333 Mhz, 32 ramy, karta 4 MB, Monitor 15 cali za ~500 zł (to byli jacyś ludze z wioski, jeden nawet powiedział ze bedze na tym kompe liczył świnie :smiley: ) i jeszcze byli nietrzeźwi.

A prawda jest taka ze w takich sklepach robia ludzi w konia :!:

ale tak samo jest jak by laik poszedł kupować uzywany samochód, pewnie kupił by jakis złom w ładnym opakowaniu.

Co do tematu, to napewno świadome, bo te kompy byly dobre 5-6 lat temu ;] I zgodze się z freedom , ze zamiast wyjść, powinnieneś wziąść tego goscia na bok (kupującego) i uświadomić mu co ta bubel, ja bym tak zrobil bynajmniej, bo nie nawidze jak mnie ktos próbuje w konia zrobic w kwestii w której jestem obeznany (a bylo pare takich gości_ :!: :roll:

Wiem głupi mi troche ale była też sprawa że to sklep w którym często kupowałe różne rzezcy-nie komputerowe więc troszke…no wiecie jak jest w Polsce… 8)

A i jeszcze jedno.

Były tam dwa kompe.

1)AMD Athlon XP 2500+

256 DDRAM

GF 4 MX440

dysk 60 GB

i nagrywara CD

koszt 1000zł

2)Intel PIV 2,26GHz

256DDRAM

GF FX 5200 128/128

60GB

napęd DVD

koszt 700zł

CZy to nie są dziwne ceny??

ja bym za tego kompa 100zl nie dal

a ja bym dał :stuck_out_tongue: potem na czesci to pare stów w kieszeni będzie :twisted:

Których konsultantów? Obrażając kogoś skonkretyzuj swoje zarzuty :?

http://allegro.pl/item133258263_compaq_ … fv_ss.html

Za duże obciążenie, by było dla kompa :stuck_out_tongue: