Oszukiwanie uzytkowników portalu Chomikuj przez pewnego użytkownika


(system) #1

Użytkownik portalu Chomikuj o nazwie Spolszczenia4You http://chomikuj.pl/Spolszczenia4You oszukuje użytkowników oferując lipne spolszczenia każde jego spolszczenie ma taką samą wielkość 3,6 MB i jest zakodowane, żeby otrzymać hasło do pliku trzeba udać się na pewną stronę i podać swój numer telefonu, dzięki czemu zapiszemy się do usługi subskrypcyjnej (Użytkownik otrzyma 3 wiadomości SMS tygodniowo, koszt otrzymanej wiadomości wynosi 6,15 zł brutto. Jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 6,15 zł brutto ma zastowowanie.) Tak chamskie oszukiwanie mocno mnie zirytowało i przy każdym jego "spolszczeniu" napisałem komentarz ukazujący prawdę, które zostało skasowane przez portal Chomikuj.Zamierzam zgłosić tego oszusta do portalu przez http://chomikuj.pl/AbuseOther.aspx?id=Emrej  tylko że w regulaminie nie ma czegoś takiego jak oszukiwanie użytkowników lub działanie na niekorzyść użytkowników, więc czy jest sens zgłaszanie oszusta ??


(lordjahu) #2

Zgłosić oszusta każdy ma prawo, a nawet obowiązek jak tak podpowiada mu sumienie :slight_smile:

 

Serio "przy każdym jego "spolszczeniu"napisałem komentarz ukazujący prawdę" - chciało Ci się ? Takich n00bów na sieci są masy i każdy zakładając takie konta ma na celu trolling, nic więcej. Nie ma sensu ingerować w takie konta, no chyba że zgłosić władzom portalu. 


(Chuligan) #3

Tak jak napisała osoba wyżej, po prostu skontaktuj się z administracją Chomika i opisz sytuację. Powinien zostać zbanowany.


(system) #4

Zajeło trochę mi czasu, żeby przy każdym jego "spolszczeniu" zamieścić odpowiedni komentarz, ale to zrobiłem tylko mi trochę szkoda, że portal Chomikuj skasował moje posty.Oszusta trochę zdenerwowałem i zablokował mi mozliwość pisania komentarzy.Napiszę do portalu, ale wątpie że coś z, nim, zrobią, gdyż na ściąganiu plików zarabiają.