Oszuści w TAK-TAK

Już któryś raz mi się coś takiego zdarzyło. Kilku ludzi korzystających z TAK-TAKa szuka frajerów na darmowe doładowania i wysyła do użytkowników ERY smsy o mniej wiecej takiej treści:

Wygrałeś nagrodę rzeczową w ERA PROMOCIA (tak, z błędem dostałem :D) Wyślij sms o treści [b]jego numer telefonu[/b] na numer 1120... blablabla

Oczywiście wysłanie takiego smsa skutkuje wygraniem nagrody w postaci dopisania do rachunku telefonicznego sumy jaką zasililiśmy konto takiego delikwenta.

Moze złamię regulamin, ale podam numer spod którego dostałem ostatnio informację o wygranej:

698 427 432

Zgłosić się do BOK, niech zablokują dziadom telefon :mrgreen:

W końcu działają na niekorzyćć firmy, a one tego nie lubią. Można też zgłosić ten fakt policji

Walka z wiatrakami. Za kilka zł. kupi w kiosku kolejny starter i dalej będzie naciągał.

Dlatego też warto się zastanowić

Jak ktoś zapuka do gościa, to może się opamięta

Monczkin , więc tak: znając nasze realia, to nic z tym nie zrobią, bo mała szkodliwość czynu. Pozatym ja nie ogę tego zrobić, bo nie dałem się oszukać. Mógłby to zrobić ktoś kto się nabrałna wygraną , a najlepiej grupka osób.

Zamieściłem tego posta jako ostrzeżenie i mam nadzieję że udało mi się kogoś uchronić przed nieoptrzebnym wydatkiem.

Mała szkodliwośćć mówisz ? Jak sam zgłosisz to może i mała… ale kto wie czy już ktoś tego nie zgłosił… 20 x 20 już mamy 400 :]

Ja dałam się nabrać na te promocje(ale tylko raz). Może też złamię regulamin,ale podam numer z jakiego dostałam sms-a:600700647,a numer,który doładowałam,to:660854335. Fakt ten zgłosiłam na policji i okazało się,że podchodzi to pod wyłudzenia w kk,więc nie ma jakiegoś pułapu kwoty (może to być nawet 5zł)

Nie tak do końca, przy kolejnych tego typu zgłoszeniach mogą mu zablokować telefon, a ściągnięcie blokady czy zakup nowego telefonu już nie jest takie mało kosztowne 8)

Jest możliwość blokady telefonu przez operatora a nie karty SIM.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=189285