Oszust na allegro.pl ;/


(Extremeze) #1

Witam uzytkowniów dobreprogramy!

Mam problem z kontrahentem na allegro. Już koło 2 miesiecy temu kupiłem przedmiot na allegro, pieniądze zostały wpłacone, a towaru nie ma i go najprawdopodobniej już nie zobaczę. Poszkodowanych jest koło 15 na kwoty do ok 200zł.

Ja straciłem 95zł. Serwis allegro nic nie zdziałał i zaoferował tylko pomoc w zgłoszeniu sprawy organom scigania czyli co mam wziąść jako dowód itp.

Moze ktoś z was ma doświadczenie w tych sprawach, czy jest szansa że odzyskam te pieniądze i sprawa o taką kwotę ruszy, dodam że mam dane 5 innych osób uszkanych. Zależy mi też na tym czy nie bede ciągany po jakich rozprawach itp., po prostu chce tylko odzyskać pięniadze z programu ochrony kupujacych a do tego jest potrzebny jest wniosek wszczęcia postępowania\śledztwa. :confused: Ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i doświadczenie w tych sprawach?

Za wszelką pomoc wielkie podziękowania.


(Konrad93) #2

Skoro to oszust to podaj jego nick tutaj aby już mniej ludzi oszukał.


(andrzej2310) #3

Musisz mieć dowód wpłaty pieniędzy i numer transakcji.


(Extremeze) #4

Jego konto jest już zawieszone jego nick to mirka123-m1 , podobno kont na allegro ma więcej. Sprawiał wrażenie poczatkowego sprzedawcy, po kupnie zadzwonił do mnie że przedmiot jest gotowy do wysyłki, nazbierał 11 pozytywnych komentarzy, kontakt e-mailowy był doskonały. Potem niecierpliwiłem sie czego przesyłka nie przychodzi - oszukiwał że jest chory i nie może zanieść na rękach tej przesyłki bo sporo waży, urwał sie kontakt e-mailowy i telefoniczny. I takim sposobem uszukał ponad 15 osób.


(antiferno) #5

Po zgloszeniu przestepstwa na policji powinienes dostac pieniadze z programu ochrony kupujacych


(Extremeze) #6

Tak, ale pod warunkiem że coś zaczną robić w tej sprawie, jeśli nie wszczą postępowania to oszust będzie bezkarny a ja nie odzyskam kasy...


(Hitm3n) #7

allegro z tego co mi wiadomo, ma dane osób zakładających konta. w czym problem, żeby policja je od nich wzięła po tym, jak to zgłosisz ? jak adres jest jakiegoś znajomego, to też się dowiedzą od jakiego znajomego dostał 'zlecenie' czy prośbę o założenie konta. później dopiero będziesz się martwił, czy zrobią sprawę z tego. ja podobny problem miałem z rzekomą 'firmą' o nazwie uni-garden , z tym że nie chciało mi się rozwiązywać tego na policji, bo to 20 zł było, nie warto trochę było bo to za trawę było ^^


(antiferno) #8

hahahah myslisz ze jak ktos robi takie przekrety to podaje wlasne dane ? :smiley:


(Jimek) #9

"Hahahah" to pomyśl może jak aktywował konto :wink: A tak jak kolega Hitm3n napisał:


(Hitm3n) #10

exactly, do sprzedawania czegokolwiek na allegro o ile mnie pamięć nie myli, wymagana jest aktywacja z koperty :wink: także nie widzę problemu ze ściągnięciem gościa z podanego adresu na komendę/posterunek i przesłuchania go w sprawie :slight_smile:


(antiferno) #11

kolega mi opowiadał o gosciu z osiedla ktory zalozyl konto na sasiada... nawet list aktywacyjny z jego skrzynki wydarł ...

jak widzisz sposobow troche jest ; P


(Konrad93) #12

Jest takie zabezpieczenie jak Nazwisko panieńskie matki ; ] a nie sadzę żeby je znał

Mógł zmyślić a wtedy jest dowód, że ten sąsiad jest niewinny ;p


(Loczek__16) #13

Ja zostałem oszukany na allegro na kwote 822 zł. Kupiłem telefon, kase wpłaciłem na drugi dzień, nastepnego dnia konto sprzedającego zostało zawieszone. Niema piniędzy i telefonu. Sprawa zgłoszona na policje. Policja mnie ponformowała że koleś ma ok. 15 spraw za tego typu rzeczy. W miejscu zameldowaniu go nie ma, nie mieszka tam. Powiedzcie mi co mam zrobić aby odzyskać kase, wiem że musze skorzystać z programu ochrony kupujących ale niewiem co i jak dokładnie. Mógłby mi ktoś pomóć ? Nie chciałem pisać nowego tematu bo wydają sie być o podobnej tematyce.


(Extremeze) #14

Zapoznałeś sie z stroną:POK ?


(I Hebda) #15

Powiem Wam Tyle...

Jesteście Debile! !!

Jak się kupuje coś na allegro.pl to od osób zaufanych a nie jakiś DZIECI NEO albo innych pajaców, kótrzy mają 2 czy 5 komentarzy! !!

Czasami warto zapłacić więcej o te 10 czy 15zł ale mieć pewność że towar się dostanie...

Pozdrawiam Was serdecznie i pomimo Waszej głupoty życzę zwrotów pieniędzy od oszusta bądź kogoś innego :slight_smile:


(Jimek) #16

(I Hebda) #17

Eeee 15 komentarzy, to naprawdę dużo eeee...